Coinbase CEO’su Armstrong: Merkezimizi başka yere taşıyabiliriz

ABD'nin en büyük borsası konumundaki Coinbase'in CEO'su olan Brian Armstrong, Londra'da katıldığı bir fintech konferansında, İngiltere'nin eski maliye bakanı tarafından sorulan bir soruya merkezlerini başka ülkelere taşıyabileceklerini, her senaryonun masada olduğunu söyleyerek cevap verdi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’nin yaptırımları ve ABD’deki regülasyon belirsizliği yüzünden ülkeyi terk edebileceklerini belirtti.

“Birkaç yıl daha böyle giderse…”

Londra’da katıldığı bir “fintech” konferansında konuşan Armstrong, İngiltere eski Maliye Bakanı George Osborne tarafından sorulan merkezlerini İngiltere’ye taşıyıp taşıyamayacaklarına yönelik soruya şu yanıtı verdi:

“Her şey masada. Taşınma da dahil her şeyi yapabiliriz. ABD’nin kripto pazarındaki payı büyük ve potansiyeli çok fazla. Ancak şu anda regülasyonlar konusunda netlik yok. Eğer bu durum birkaç yıl daha bu şekilde giderse başka ülkelere taşınmayı düşünebiliriz. Kripto şirketleri denizaşırı ülkeleri tercih edebiliyor. Regülasyonların bir an önce netliğe kavuşması lazım”

Coinbase’e dava açılabilir

Öte yandan Coinbase borsasına SEC tarafından dava açılma ihtimali de bulunuyor. Mart ayında SEC’den bir “Wells Notice” uyarı yazısı alan Coinbase, dün Bittrex’e açılan davanın ardından aynı kaderi yaşayabilir. SEC, genelde “Wells Notice” uyarısı gönderdiği şirketlere ya yaptırım uyguluyor ya da dava açıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl