Coinbase CEO’su Armstrong: SEC tenis maçında futbol hakemliği yapıyor

ABD Menkul Kıymetlet ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) dün akşam bir uyarı mektubu gönderdiği Coinbase şirketinin CEO'su Brian Armstrong, düzenleyici kuruma yine sert çıktı. Son yıllarda birçok kez SEC'yi ağır şekilde eleştiren genç CEO, "SEC oyunun kurallarını bilmiyor" dedi.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in ünlü CEO’su Brian Armstrong, kendilerine uyarı mektubu gönderen SEC’ye sert bir yanıt verdi.

SEC’nin son dönemde açtığı davalarda ve bulunduğu şikayetlerde kripto para sektörünün kurallarını anlamayarak hareket ettiğini ifade eden Armstrong, bu durumu “Tenis maçında futbol hakemliği yapmaya çalışmak” olarak yorumladı.

(*Armstrong, tweet’lerinde direkt olarak tenis sporunu değil, ABD’nin şu anda en hızlı büyüyen sporu olan “pickleball”u örnek gösterdi. Türkçe karşılığı bulunmayan pickleball; tenis, masa tenisi ve badminton sporlarının bir karışımı olarak görülüyor)

“Mahkemeye çıkmaya hazırız”

Twitter hesabından SEC’ye net sözlerle karşılık veren ve uzun bir ‘flood’ yazan Armstrong, şirketin tüm kurallara uyduğunu, herhangi bir çekinceleri olmadığını ve hakim karşısına çıkmaya hazır olduklarını söyledi:

“Bugün itibarıyla Coinbase, staking hizmetleri ve varlık listelemeleriyle ilgili olarak SEC’den bir uyarı mektubu aldı. ‘Wells Notice’ adındaki uyarı mektuplarının ardından genelde bir kurum müdahalesi gelir. SEC, iki sene önce şirketimizi detaylı şekilde incelemiş ve sonunda da bize, halka arz olma hakkı vermişti. Coinbase her zaman titiz bir varlık inceleme süreci yürütmüş ve platformda listelenmek için başvuran şirketlerin %90’ından fazlasını da reddetmiştir. Yaşananlar, finansal sistemde reform yaratma konusundaki yolculuğun bir parçası, bunu anlıyoruz. Ancak biz kanunlara uyan bir şirketiz. Gerçeklere güveniyoruz ve Coinbase ile birlikte aynı zamanda kripto topluluğuna verilen mahkemeye çıkma fırsatını da olumlu karşılıyoruz”

“SEC’nin tarafsız ve adil hatta ciddi olmadığı görülecek”

Sözlerine sert şekilde devam eden Armstrong, SEC’nin, konu dijital varlıklar olduğunda ciddi olmadığının dâhi, ileriki süreçte görüleceğini belirtti:

“Müşterilerimizin ve kripto endüstrisinin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Tarafsız bir kurum önünde yasal süreç ilerlediği zaman herkes, SEC’nin konu dijital varlıklar olduğu zaman; adil, makul ve hatta ciddi olmadığını da görecektir. Tüm bunlar yaşanırken Coinbase en iyi yaptığı şeyi yapmaya devam edecek ve finansal sistemi güncelleme, geliştirme ve dünyada daha fazla finansal özgürlük yaratma konusunda çalışmaya devam edecektir”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl