Coinbase CEO’su Armstrong: Dedikodular var… ABD için korkunç olur

ABD'nin en büyük borsası konumundaki Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, SEC'nin "staking" hizmetlerini ülkede sonlandırmak istediğine yönelik bazı bilgilerin kendilerine ulaştığını söyledi. Armstrong, bunun korkunç bir seçim olacağını belirtti.

Özellikle FTX’in iflası ve borsanın müşteri fonlarını hunharca kullandığının ortaya çıkmasının ardından başta SEC olmak üzere birçok ABD devlet kurumu kripto dünyasını mercek altına almaya başladı.

Kraken’den sonra Coinbase mi?

ABD’nin en büyük borsası olarak kabul edilen Coinbase’in ünlü CEO’su Brian Armstrong da kendilerine SEC’den bir “staking” operasyonu düzenlenebileceğine dair bilgiler geldiğini ve bunun korkunç bir yol olacağını söyledi. Dün de Bloomberg, SEC’nin, kayıtsız menkul kıymet sunma iddiasıyla Kraken borsasına karşı bir soruşturma başlattığını yazmıştı.

“Staking menkul kıymet değildir”

Armstrong kişisel Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede staking’in hem ağ korunması hem de herkesin katılımını sağlaması sebebiyle çok önemli olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“SEC’nin ABD’deki küçük yatırımcıların staking yapmasını engellemek istediğine dair bazı duyumlar alıyoruz. Umarım bu aldığımız bilgiler doğru değildir. Eğer öyleyse bu ABD için korkunç bir yol demektir. Staking ABD’de kripto inovasyonu için çok önemlidir. Kullanıcıların hem direkt olarak açık ağlara katılımını sağlar hem de ölçeklenebilirliği ve güvenliği artırır. Ayrıca karbon ayak izinin de azalmasına olanak tanır. Staking bir menkul kıymet ürünü değildir. Yeni teknolojilerin ABD’de gelişmesine izin vermeliyiz. Web3 ve finansal hizmetlerin ABD’de gelişmesi ayrıca ulusal güvenlik meselesidir”

Coinbase’den de tweet var

Armstrong’un tweet’lerinden sonra Coinbase borsasının resmi hesabından da manidar bir tweet atıldı ve “Staking hizmetinin doğru çalışabilmesi için merkeziyetsiz, nötr ve küresel çapta kalması gereklidir” denildi.

Coinbase’in, Ethereum stake eden kurumlar arasındaki en büyüklerden biri olduğu biliniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl