Coinbase CEO’su yüzde 2’lik hissesini satıp iki şirkete yatıracak

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, gelecek iki senede Coinbase’deki hisselerinin yüzde 2’sini satmayı planladığını açıkladı. Armstrong, buradan elde edeceği geliri ise kurucu ortağı olduğu biyoteknoloji şirketi NewLimit ve bilimsel araştırma şirketi Research Hub’a harcayacağını ifade etti.

Armstrong, dünyadaki büyük problemlerden bazılarını çözmek üzere bilim ve teknoloji çalışmalarını hızlandırma konusunda tutkulu olduğunu belirterek “Bunu önce benden duymanızı istedim.” dedi.

“Coinbase’de CEO olarak uzun yıllar kalacağım”

Öte yandan Armstrong, çok uzun süre Coinbase’de CEO olarak görev almaya devam edeceğini ve kripto paraların geleceğine son derece inandığını belirtti. Başarılı girişimci, “Kendimi tamamen işimizi büyütmeye ve misyonumuzu ileri taşımaya adamış durumdayım fakat aynı zamanda, farklı yollarla katkı sağlamaktan da heyecan duyuyorum.” açıklamasını yaptı.

Coinbase hisseleri cuma günü sert düşmüştü

Armstrong’un Coinbase’de yüzde 16’lık hissesi bulunuyor ve oy hakkının ise yaklaşık yüzde 60’ını kontrol ediyor. Coinbase CEO’su, bu açıklamayı piyasaların kapalı olduğu cumartesi günü yaparken hisseler cuma günü yüzde 8’den fazla düşüş yaşayarak haftayı 63.59 dolarla kapattı.

Yakın zaman önce Wells Fargo, Goldman Sachs ve JPMorgan gibi finans devleri, Coinbase hisselerinin notunu düşürmüş, “sat” tavsiyesi vermişti. Hisse fiyatları, Kasım 2021’de 340 doları aşarak zirveyi görmüştü. O noktadan bugüne ise yüzde 80 oranında düştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl