Coinbase CEO’su Armstrong: Kripto para kullanıcı sayısı 1 milyar olacak

ABD ve dünyanın en önemli kripto para borsalarından biri olan Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong, dünyadaki kripto para kullanıcı sayısının önümüzdeki 10 yıl içinde 1 milyara ulaşacağını belirtti. Armstrong ayrıca, "10 ilâ 20 yıllık sürede ülkelerin gayri safi milli hasılalarının önemli bölümünün kripto ekonomisi tarafından oluşturulacağını göreceğiz" dedi.

89 milyondan fazla doğrulaması yapılmış kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük borsalarından biri olan ABD merkezli Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Milken Enstitüsü Küresel Konferansı’nda kripto para evreni hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

“1 milyar kripto para kullanıcısı olacak”

Kripto paraların benimsenmesindeki artışın devam edeceğini belirten Armstrong, önümüzdeki 10 yıl içinde 1 milyarlık kullanıcı sayısının da geçileceğini düşündüğünü söyledi:

“İnsanlar kripto paralar vasıtasıyla küresel ekonomiye daha fazla katkıda bulunacaklar. 10 yıl içinde kripto paraları kullanan ya da deneyen insan sayısının 1 milyara ulaşacağını düşünüyorum. 10 ilâ 20 yıl içinde de ülkelerin gayri safi yurt içi hasılalarının da önemli bölümünü kripto para ekonomisi oluşturacaktır.”

“Regülasyonlar internet dönemine göre çok yavaş”

Regülasyon konusu da sorulan Armstrong, bu konuda ABD’nin çok yavaş ilerlediğini belirtti ve internetin ilk çıktığı dönemle ilgili de kıyaslama yaptı:

“Regülasyonlardaki belirsizlik şu anda kripto para endüstrisinin büyümesinin önündeki en büyük engellerden… İnternetin ilk çıktığı dönemlerdeki regülasyon çerçevesiyle kıyaslandığında şu an çok daha yavaş bir hızda ilerleme yaşandığını söyleyebilirim. Ancak Washington’daki kriptoparalara şüpheyle bakan kişi sayısı her geçen gün azalıyor”

Armstrong’un verdiği rakamlar az mı?

Başarılı CEO’nun verdiği 1 milyarlık kullanıcı tahmini birçoklarına göre az bir sayı olarak görünebilir. Hatırlanacağı üzere bir başka büyük borsa olan Crypto.com da, Aralık ayında yayımladığı bir raporda, bu rakama 2022 yılında ulaşılmasını beklediğini açıklamıştı. Borsa, Kasım 2021 itibariyle dünyadaki kripto para kullanıcısı/alıcısı sayısının da 292 milyondan fazla olduğunu belirtmişti. Crypto.com, 2023 itibariyle sadece kendi müşteri kitlesinin de 100 milyona ulaşmasını bekliyor.

Cathie Wood: Kriptoyu ciddiye almalılar

Öte yandan ünlü yatırım şirketi ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood da aynı panelde konuşanlar arasındaydı. Wood, özellikle merkeziyetsiz finans endüstrisinin geleneksel finanstan önemli isimleri transfer ettiğine vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“Merkeziyetsiz finans ve bir sonraki jenerasyon internet gelişimine baktığımızda, finans şirketlerinin önemli yeteneklerini kriptoya kaptırdığını görüyoruz. Dolayısıyla geleneksel finans kriptoyu ciddiye almalı diye düşünüyorum”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl