Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase CEO’su Armstrong, Dogecoin kurucusuna karşı çıktı

Twitter'dan dün yazdığı bir flood ile adeta kripto paraları topa tutan Dogecoin kurucusu Jackson Palmer'a, Coinbase borsasının CEO'su Brian Armstrong'dan cevap geldi. Fiat para sisteminin zenginlerin işine yaradığını belirten Armstrong, "Kripto, varlık eşitsizliğini çözmeyecek. Ancak zenginliğin hareket etmesini ve herkes için fırsat eşitliğinin artmasını sağlıyor." dedi.

Coinbase CEO'su Brian Armstrong

Dünkü Twitter flood’unda “Kripto para endüstrisi, güçlü ve varlıklı bir kartel tarafından kontrol ediliyor” diyerek, tüm endüstrinin dikkatini çeken Dogecoin’in kurucularından Jakson Palmer’a bir tepki de ABD’nin en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong’dan geldi. Armstrong, Palmer’ın görüşlerine katılmadığını belirtirken şu anki sistemin sadece zenginleri koruduğunu belirtti.

Armstrong’un Twitter hesabından konuyla ilgili yaptığı yorumlar şu şekilde:

‘Kontrol istiyorsan fiat sistemi orada…’

Bunların hepsi senin bakış açına göre değişir. Eğer devletlerin, insanların sorunlarına çözüm yaratabileceğini düşünüyorsan, kendi ‘kontrolleri’ olan fiat sisteminin de önerebileceği çok fazla şey olabilir.

Devletlerin sunduğu çözümlerin genellikle verimsiz olduğuna, fazla vaatte bulunduğuna/yetersiz kaldığına, istenmeyen sonuçlara yol açtığına ve serbest piyasayla birlikte kullanılan kişisel sorumluluğun, herkes için daha iyi sonuçlar yaratacağına inanıyorsanız, o zaman kripto paralar hepimiz için çok ihtiyaç duyulan bir temiz hava alanıdır.

‘Fakir kesim bile yararlanıyor’

Şunu hatırlamalısın ki, serbest piyasa dağınıktır. Birçok kötü proje, insanların kırılma yaşayıp doğruyu bulması için denenmelidir. İnsanlar seçimlerini kendileri yapmalıdır. Tarih tüm bunların, en fakir olan yüzde 10’luk kesim için de dahil olmak üzere daha iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor. Dünyadaki tüm ülkelere şöyle bir bak ve kendine daha fazla mı yoksa daha az bir ekonomik özgürlükle mi yaşamak istediğini sor.

‘Kurallar zenginleri korumak için…’

Akredite yatırımcı kanunları buna iyi bir örnektir. Bu kanunlar sıradan insanları, dolandırıcılıktan korumak için çıkarıldı. Peki sonunda ne oldu? Zengin olmayan insanların, yatırım yaparak zengin olmalarının önüne geçtiler. Bunu yasadışı yaptılar.

Bitcoin’in bu kadar çok insanı zengin etmesinin nedeni de bu… Menkul kıymet olmadığı için sıradan insanlar erken yatırım yapabildi.

‘Bir seviyeye kadar olsa da eşit oluyorsun’

Kripto, varlık eşitsizliğini çözmeyecek. Herkes için aynı sonucu yaratmaya çalışmıyor. Ancak zenginliğin hareket etmesin ve herkes için fırsat eşitliğinin artmasını sağlıyor. Oyun alanını en azından bir seviyeye kadar eşit hale getiriyor.

Sonuç olarak herkes, kendisi için en iyi çalışan sistemi seçebilir. Hayatında daha fazla ‘kontrol’ isteyen insanlar için vârolan fiat para sistemi zaten orada… Kripto, daha fazla özgürlük isteyen insanlar için bir alternatif sunuyor. Herkes kendi seçimini yapabilir ve bu muhtemelen iyi bir şeydir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl