Coinbase CEO’su, beklenen NFT platformu hakkında ayrıntılar verdi

ABD'nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase'in üçüncü çeyrek kazanç raporu açıklanırken, şirket CEO'su Brian Armstrong'dan NFT vurgusu geldi. Kazanç raporu toplantısında konuşan Armstrong, NFT'lerin ciddi bir büyüme kaydedeceğini ve bunun nereye kadar gidebileceğini tahmin bile edemediğini belirtirken, "Coinbase üzerinden NFT almak çok kolay olacak" dedi. Borsanın üçüncü çeyrek geliri de 1.31 milyar dolar olarak açıklandı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin kazanç raporu toplantısında açıklamalarda bulundu. NFT pazar yeri projeleriyle kullanıcılarına büyük bir sosyal deneyim yaşatmak istediklerini dile getiren Armstrong, platformun eBay’den çok Instagram’a benzeyeceğini belirtti.

“NFT’lerin gideceği noktayı düşünemiyorum bile…”

Borsanın salınıp satılabilen token’lar kadar artık NFT’lere de büyük önem verdiğini belirten Armstrong şu ifadeleri kullandı:

“Biz geleneksel bir kripto para borsası olarak artık NFT’lere de, diğer token’lar ile aynı önemi vereceğiz. Ben bu endüstrinin çok büyük olacağını düşünüyorum. Hangi seviyeye kadar büyüyeceğini düşünemiyorum bile…”

Bilindiği üzere ABD’nin şu anda en büyük kripto para borsası olarak görülen Coinbase, 2022’nin ilk ya da ikinci çeyreğinde bir NFT pazar yeri açmayı plânlıyor. Borsa böylece ABD’de önemli reklam kampanyaları yapan FTX borsası ile en büyük NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea’ye rakip olacak.

“NFT almak bir tık ötede olacak”

Coinbase’in NFT pazar yerinin kullanımının da çok kolay olacağını belirten Brian Armstrong şunları söyledi:

“Çok basit olacak. Mesela cüzdanınızı nasıl bağlayacağınızı biliyorsanız ya da her şey sizin gmail hesabınızdan Coinbase hesabınıza bağlıysa, bir NFT satın almak bir tık ötede olacak. Chrome bağlantısını yükleyip kurmak zorunda da kalmayacaksınız. “

Öte yandan Coinbase’in finans yöneticisi Alesia Haas da borsanın üçüncü çeyrek performansının kripto para piyasasındaki volatiliteyle paralel olduğunu belirtti.

2. çeyrekte 2.23 milyar dolarlık gelir elde eden borsa, üçüncü çeyrekte ise bu rakamın 1.31 milyar dolara düştüğünü açıkladı. İşlem ücretlerinden elde edilen gelir de aynı zaman diliminde 1.93 milyar dolardan 1.09 milyar dolara geriledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl