Coinbase CEO’su Armstrong: Sansür olursa kapatırız

ABD'nin en büyük borsalarından biri olan Coinbase, bu ay içinde hizmete aldığı staking hizmetini en büyük gelir kalemlerinden biri olarak görürken, bu konuda önemli bir açıklama ise Brian Armstrong'dan geldi. Armstrong, kendisine Twitter'dan sorulan bir soruya cevap olarak regülatörler tarafından Ethereum'daki bazı "staking" işlemlerin sansürlenmesi talebi gelmesi durumunda hizmeti tamamen kapatmayı tercih edebileceklerini söyledi.

Coinbase’in SEC ile birçok konuda bir türlü anlaşamayan CEO’su Brian Armstrong, borsanın staking hizmetleri konusunda regülatörlerden sansür talebi gelmesi durumunda anlaşmaya gitmek yerine hizmeti tamamen kapatmayı tercih edebileceklerini söyledi.

Kendisine ve birkaç borsa yöneticisine sorulan , “Eğer regülatörler Ethereum protokol seviyesinde doğrulayıcılara sansür uygulamanızı isterlerse ne yaparsınız?

A)Anlaşmaya gidip, sansür mü uygularsınız
B)Staking hizmetini kapatım, ağ birliğini korumaya devam mı dersiniz?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Bu aslında bir varsayım ancak başımıza böyle bir durum gelirse sanırım B seçeneğini tercih ederiz. Daha büyük resme bakmamız çok daha iyi olur. Belki de daha iyi bir C seçeneği ortaya çıkar. Belki bir dava olur ve oradan da daha iyi sonuçlar elde edilir”

Bilindiği üzere Coinbase borsası toplamda stake edilen Ethereum’ların yüzde 14’lük kısmına sahip ve kullanıcıları adına yaklaşık 1.9 milyon ETH’yi kilitli tutuyor. En fazla ETH ise %31’lik oranla Binance borsasında yer alıyor.

ABD ile ilgili sorulan sansür ve yasak sorularının sebebi ise ABD Hazine Bakanlığı’nın kısa süre önce Ethereum mikseri Tornado Cash’i yaptırımlılar listesine alması ve ülkede yasaklamasıydı. Daha sonra da ABD’nin en büyük sabit coin ihraççısı Circle şirketi, Tornado Cash bağlantısı olan birçok USDC hesabını da dondurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl