Coinbase CEO’su Armstrong uyardı: Kripto denizaşırı ülkelere kaçıyor

Coinbase'in ABD'nin en büyük kripto para borsası olarak görülen Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong'dan ABD'li yetkililere ve kurumlara bir kez daha tavsiye niteliğinde bir uyarı geldi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong kripto para şirketlerinin ve yeteneklerinin ABD’den kaçmaya başladığı uyarısında bulundu. Yazdığı bir tweet dizisinde ABD’li yetkilileri ve regülasyon kurumlarını isim vermeden uyaran Armstrong, kripto para teknolojisinin ABD’den kaçmasının ülkenin kaldırabileceği bir yük olmadığını belirtti.

“5G ile yarıiletken sektörü kaçtı”

Çin’in liderliği aldığı 5G teknolojisi ve yine Çin ile Tayvan’ın ilerlediği yarıiletken çip sektörünü örnek olarak gösteren Armstrong şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralar konusundaki en güçlü argümanlardan birisi milli güvenlik sorunu olduğudur. ABD hem yarıiletken sektörünü hem de 5G’yi kaçırdı. Şu anda bu sektörlerin ürünleri denizaşırı ülkelerde üretiliyor. ABD kripto paraların da denizaşırı ülkelere kaçmasını kaldıramaz. Güç kullanarak regülasyon getirmek zorlamadır ve bunun korkunç etkileri olur. Zaten birçok kripto para sektöründe çalışan yetenek, startup ve varlık ihraççısı bu tarz ülkelere gitti. Coinbase küresel bir şirket, ancak biz burada, ABD’de yer alıyoruz ve kriptonun burada herkes için başarılı olmasını sağlamak için savaşacağız. Amerika ve özgür dünya için bu çok önemli”

Armstrong hem yakın hem uzak geçmişte birçok regülasyon kurumunu hedef almış ve inovasyonun önünü açmaları konusunda çağrıda bulunmuştu. Genç CEO, SEC’yi de bir dönem kendisine randevu vermemekle suçlamıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl