Coinbase CEO’sundan kripto yorumu: 2-3 milyar kişiye ulaşabilir

Kripto para endüstrisinin bilinen isimlerinden olan Coinbase borsası CEO'su Brian Armstrong, benimsenmenin bu şekilde devam etmesi halinde önümüzdeki 10 yılda bu alanı kullanan kişi sayısının 2 ilâ 3 milyar arasında bir seviyeye çıkabileceğini söyledi.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olarak görülen Coinbase’in 1 numaralı ismi Brian Armstrong, ilk günden bu yana 300 milyon kişiye ulaşan kripto topluluğunun, önümüzdeki 10 sene içinde 2 ilâ 3 milyar arasında bir sayıya ulaşabileceğini iddia etti.

“2. katman çözümleri, regülasyon ve kullanım alanları…”

Konuyla ilgili geçtiğimiz hafta yazılan bir Twitter flood’una bu sabah saatlerinde cevap veren Armstrong, kripto para endüstrisinin artık sadece spekülasyon olmaktan çıktığını ve gerçek kullanım alanları yarattığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Artık kriptoda spekülasyonun ötesinde de çok ciddi kullanım alanları mevcut… 10 yılda 300 milyon kişiye ulaşmak büyük başarı… Eğer benimsenme büyümesi bu şekilde gitmeye devam ederse, 10 yıl içinde bu rakam 2-3 milyar olabilir. Buradaki en önemli geliştirmeler, 2. katman çözümlerindeki ölçeklenebilirlikler olacaktır. İnternet yayılırken, telefondan geniş banta geçilmesi gibi… Tabii ki regülasyonlar ve gelişen kullanım alanları da buna dahil”

Bilindiği üzere Coinbase son dönemde SEC ile ciddi gerginlikler yaşayan kurumlar arasında yer alıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase borsasına mart ayında bir “Wells Notice” adındaki bir uyarı yazısı göndermişti. ABD’de genelde bu tür uyarı yazılarının ardından şirketlere dava açılabiliyor. Aradan 1 ay geçmesine rağmen henüz böyle bir durum gerçekleşmedi.

Coinbase CEO’su, SEC’nin kriptoya yönelik hamlelerini, “Futbol maçında tenis hakemliği yapmaya çalışıyorlar” diyerek yorumlamıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl