Coinbase’de dikkat çeken milyonlarca dolarlık “insider” satışları

Son dönemde düzenli bir şekilde artan ve dün itibarıyla da 185 dolar seviyesine ulaşan Coinbase hisseleri, şirketin yöneticileri tarafından satılmaya başlandı. Bir yöneticinin dün 18 milyon dolarlık satış yapması dikkat çekti.

Bitcoin’deki yükselişle beraber son 3 ayda %150’den fazla yükseliş yaşayan Coinbase hisseleri, şirketin kendi yöneticileri tarafından da satılmaya başlandı.

Son zamanlarda ARK Invest’in de yoğun şekilde satış yaptığı hissseler, yaşadıkları yükselişlerle dikkat çekiyordu. COIN, son 1 ayda da %60 yükseldi ve dün de yaklaşık 2 yıl sonra 185 doları ilk kez aşmış oldu.

İki yöneticiden 2 günde 25 milyon dolarlık satışlar

Coinbase’de insan kaynaklarından sorumlu olan yönetici Brock Lawrence dün 104 bin 767 adet hisse sattı. Lawrence hisseleri 175 dolardan elden çıkardı. Yöneticinin satışlar sonucunda elde ettiği rakam ise 18.3 milyon dolar oldu.

Bir diğer yönetici ve ayrıca şirketin kurucularından olan Fred Ehrsam da 175 dolardan COIN satan isimlerden oldu. Ehrsam, sattığı 43 bin 675 hisse karşılığında 7.6 milyon dolar elde etti. Ehrsam geçtiğimiz hafta, 21 Aralık günü de 97 bin hisse satmış ve 15.4 milyon dolar almıştı. Coinbase’in yüzde 10’una sahip olan bu yöneticinin geçen haftaki satış fiyatı da 154 dolardı.

Bahsedilen iki yöneticiye oranla çok daha küçük değerde bir satış da yapıldı. Şirket yöneticilerinden olan Rajaram Gokul 26 Aralık günü 166 dolardan 1145 adet hisse sattı ve 190 bin dolar aldı.

Coinbase hisseleri dünü 185 doların üzerinde kapattı. COIN, haberin yazıldığı dakikalarda, piyasa öncesi işlemlerde de 187 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl