Coinbase borsasının değeri Dogecoin’in altına düştü

Kripto paralarda yaşanan düşüşler, bu alandaki şirketleri de olumsuz etkilerken son dönemde hisseleri tarihin en düşük seviyelerine inen Coinbase borsasının toplam değeri Dogecoin'in de gerisinde kaldı.

Hisse fiyatı her geçen gün tarihi dipleri bulan Coinbase borsasının toplam değeri Dogecoin’in bile gerisinde kaldı. Bir şaka coin’i olarak piyasaya sürülen DOGE’un değeri 10.2 milyar doları bulurken, Coinbase için ise bu rakam 7.9 milyar dolar civarında…

Tabii ki bu durum Dogecoin’in, ABD’nin en büyük borsasından çok daha fazla bir “somut” değere sahip olduğunu göstermiyor ancak kripto para endüstrisinin içinde bulunduğu zor durumu da bir o kadar iyi gözler önüne seriyor.

Tüm zamanların en düşük seviyesi…

Bu sene birçok borsa için ortaya atılan iflas söylentileri Coinbase için de çıkarken, borsa şu ana kadar böyle bir tehlike yaşamadı. Ancak Coinbase binden fazla çalışanını da işten çıkarmak zorunda kaldı. Hisse değeri her geçen gün düşen ve sürekli tüm zamanların en düşük seviye rekorunu kıran Coinbase’in 2023 yılını da bu şekilde geçirmeyi plânladığı belirtildi.

Hisse değeri dün yine %4 düşen Coinbase’in COIN’inin, sene başından bu yana yaşadığı değer kaybı ise %86’yı buluyor.

Coinbase dışında kripto para odaklı iş yapan birçok şirkette de durum benzer. Özellikle madencilik şirketlerinin hisselerindeki düşüşler de dikkat çekiyor. Marathon, RIOT, Iris ve geçtiğimiz günlerde sert yükselen ancak tekrar düşen Core Scientific gibi şirketlerin hisseleri de son 2 senenin en düşük rakamlarını görmüş durumda…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl