Coinbase yine düştü, kripto dostu Cathie Wood yine aldı!

Özellikle 2022'nin sonundan itibaren ciddi şekilde Coinbase borsası hisseleri toplamaya başlayan Cathie Wood yönetimindeki ARK Invest şirketi, 8.4 milyon dolarlık yeni bir alım daha yaptı.

Geçtiğimiz günlerde 21Shares şirketiyle beraber, SEC’ye spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunan ARK Invest, yönettiği ETF’lere yeni COIN hisseleri ekledi.

2022’nin kasım ayından bu yana on milyonlarca dolarlık alımlar yapan ARK Invest, toplamda 170 binden fazla COIN hissesini portföyüne ekledi. SEC’ye yapılan bildirime göre; 129.604 adet hisse ARK İnovasyon ETF’ine, 23.456 adet hisse Ark Next Generation Internet ETF’ine ve 15.809 adet hisse de ARK Fintech İnovasyon ETF’ine eklendi.

30 dolardan bu yana hep alıyor

Kripto paralara verdiği destekle bilinen Cathie Wood yönetimindeki ARK Invest şirketi, daha çok teknoloji hisselerine yaptığı yatırımlarla biliniyor. Önemli miktarlarda Tesla hissesi de aldığı bilinen şirket, şu an 50 dolar olan COIN hisselerini 30 dolarlık fiyattan bu yana topluyordu.

Hatta şirket, mart ayındaki bir yükselişte 83 dolar civarında satış yapıp, birkaç gün içinde 65 dolara düşen hisseleri yeniden almış ve hisse sayısını önemli miktarda artırmıştı.

COIN hisseleri sene başından bu yana %38’lik bir yükseliş görmüş durumda…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl