Coinbase, kripto para borsası GDAX’i kapatıyor

Popüler kripto para ticaret platformu Coinbase, kripto para borsası GDAX'i kripto para yatırımcılarına hizmet verecek yeni Coinbase Pro'yu piyasaya sürmek için kapatmayı planladığını duyurdu.

Popüler kripto para ticaret platformu Coinbase, kripto para borsası GDAX’i kripto para yatırımcılarına hizmet verecek yeni Coinbase Pro’yu piyasaya sürmek için kapatmayı planladığını duyurdu.

Coinbase ile GDAX yine bir süre birlikte aktif olmayı sürdürecek. Yeni platform, tüm GDAX işlevlerini koruyacakken mevcut GDAX ise 29 Haziran’da kapatılacak.

GDAX’teki kullanıcıların tüm aktiviteleri ve bilgileri, Coinbase Pro’ya taşınacak. Yeni platformun daha sade ve sezgisel tasarımın yanı sıra basitleştirilmiş para yatırma ve çekme özellikleri, geliştirilmiş grafikler, geçmiş verilere erişim ve yenilenmiş bir portföy sayfası sunacağı öne sürülüyor.

Şirket ayrıca yakın zamanda kendi Coinbase Wallet’ını çıkaracağını açıkladı. Bu yeni cüzdanın önümüzdeki birkaç hafta içinde ABD dışındaki müşterilerle başlayarak Pro’ya entegre edilmesi bekleniyor.

GDAX, CoinMarketCap verilerine göre şu anda 280 milyon dolar hacmiyle dünyanın en büyük sekizinci kripto para borsası konumunda.

Öte yandan Coinbase, geçtiğimiz yılı 1 milyar dolar gelirle tamamladı – her gün 2.7 milyon dolar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl