Coinbase’in gizemli geri sayımının arkasında ne var?

ABD'nin en büyük kripto para borsası olarak görülen Coinbase'in dün başlattığı gizemli geri sayım bugün de devam ederken, borsanın Twitter hesabından dünkü "3" paylaşımının ardından bugün de "2" rakamı geldi. Şirketin bu geri sayımının arkasında, kısa süre önce açıkladığı uluslararası borsa adımı ya da ABD dışında kalan önemli bir yargı bölgesindeki merkezin resmen açıklanması olabilir.

Coinbase’in iki gündür Twitter’dan paylaştığı geri sayım görselleri kripto para yatırımcılarının da merak konusu oldu. Bazı kullanıcılar yeni bir coin ya da token listeleneceği öngörüsünde bulunurken, bazıları ise Coinbase’in küresel çapta attığı adımlardan bir tanesinin duyurusunun geleceğini düşünüyor.

Dubai’den söz etmişti

Hatırlanacağı üzere Coinbase CEO’su Brian Armstrong geçtiğimiz hafta Dubai’de katıldığı bir konferanstaki konuşmasında Coinbase olarak bu şehirde de bir merkez açacaklarını ve buradaki ofisin küresel çaptaki kritik merkezlerinden biri olacağını dile getirmişti. İşte Coinbase borsası çok önem verdiği bu Dubai adımıyla ilgili bir açıklama yapabilir.

Tabii ki borsanın önemli adımlarından bir tanesi de Atlas Okyanusu’ndaki takım adalar bölgesi Bermuda’dan alınan dijital varlık şirketi kurma lisansıydı. Şirket burada uluslararası çapta çalışacak bir borsa da kurmuştu. Bu şirketle ilgili açıklamalar daha önce yapıldığı için Bermuda seçeneği biraz geri planda kalıyor.

Coin listelemesi ihtimali düşük

Bir dönem yaptığı coin listelemeleriyle sektöre yön veren Coinbase, yeni bir token listelemesi daha duyurabilir. Ancak borsanın geçmişteki listelemeler öncesinde bu şekilde geri sayımlar yaptığı görülmedi. Dolayısıyla bu ihtimal de yüksek görülmüyor. Bununla birlikte Coinbase listelemelerinin de artık sektör üzerinde çok büyük etkisinin olmadığını düşünüldüğünde, borsanın daha büyük bir duyuruya hazırlandığı düşünülebilir.

Base gibi bir proje mi?

Geri sayım bittiğinde yapılacak duyuru, şubat ayında açıklanan Base tarzı bir projeyle ilgili de olabilir. 2. katman çözümü olan ve Optimism’in arkasındaki açık kaynak OP Stack projesi üzerinde çalışacak olan Base ile ilgili bir gelişme olabileceği gibi, yine ona benzer bir proje duyurusu da gelebilir.

SEC hamlesi mi gelecek?

Coinbase bir süredir içinde eski Kongre üyelerinin de bulunduğu bir danışma kurulu oluşumunu da ön plana çıkarıyordu. Şirketin Küresel Danışma Kurulu’nun içinde kripto paralara verdiği destekle bilinen eski Kongre üyesi Pat Toomey ve yine eski iki Senatör Tim Ryan ve Sean Patrick Maloney de bulunuyor. SEC ile yaşanan problemler ve ABD dışında açılan ofisler bu tarz kurulların önemini daha da artırırken, borsa SEC’ye karşı yapacağı bir hamleyi de duyurabilir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl