New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) ile 100 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardığını açıklayan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in hisseleri sert yükseldi.

Borsanın 50 milyon dolarlık bir cezayı da içeren anlaşması, düzenleyicinin firmanın kara para aklamayı önleme gerekliliklerine uyumu konusundaki soruşturmasını kapsıyor. Borsa ayrıca, regülasyon uyumluluğunu geliştirmek için de ekstra 50 milyon dolarlık yatırım yapacağının taahhüdünü verdi.

Düzenleyici kurum, Coinbase’in müşteri kabul şartlarını “basit bir onay kutusu ” olarak gördüğünü ve yeterli arka plan kontrolü yapmadığını tespit etmişti.

Haber sonrası Coinbase hisseleri tavan yaptı

ABD’de halka açık tek kripto para borsası olan Coinbase’in hisseleri uzlaşma haberi üzerine yüzde 12’den fazla artış gösterdi. Hisse senedi geçen yıl yüzde 86 oranında bir değer kaybı yaşamıştı. Fiyat, bu haberin yazıldığı saat itibarıyla 37.30 dolardan işlem görüyor.

Coinbase hisselerinin 2022’de yaklaşık yüzde 90 değer kaybettikten sonra, 2023’te yavaş yavaş yeşile dönmesi yatırımcılarını sevindirdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl