Kripto para borsası Coinbase halka arz için başvurdu

coinbase (3)

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, halka arz olma yolunda önemli bir adım attı.

Borsadan yapılan açıklamada, “Coinbase Global Inc., bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) taslak bir halka arz izahnamesi sunduğunu duyurdu. S-1 formunun piyasa ve diğer koşullara bağlı olarak SEC inceleme sürecinin tamamlanmasından sonra yürürlüğe girmesi beklenmektedir.” denildi.

S-1 formu, halka açılmayı planlayan şirketlerin hisse senetlerini Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kaydettirmek için kullandıkları bir SEC belgesi.

Coinbase, dün ünlü risk sermayedarı Marc Andreessen ile Cisco şirketinde finansal süreçleri yöneten Kelly Kramer’ın yönetim kuruluna dahil edildiğini bildirmişti. Bu haber, halka arz öncesi bir adım olarak değerlendirilmişti ve bugün de halka arz açıklaması geldi.

Coinbase’in bir halka arz planladığı ile ilgili haberler, bu yılın yaz aylarında ortaya çıkmıştı. Hatta Coinbase’in JP Morgan ile halka arz konusunda görüşmeler yaptığı, bir sürpriz olmazsa bankacılık devinin halka arza aracılık edeceği söyleniyor. Coinbase’in mevcut değerlemesi 8 milyar dolar.

Coinbase’in halka arzının özellikle Bitcoin fiyatlarının rekor kırdığı bugünlerden sonra nasıl seyredeceği merakla bekleniyor. Yakın zaman önce seyahat rezervasyon platformu Airbnb’nin halka arzı büyük yankı uyandırmıştı. Şirketin hisselerine 68 dolar değer biçilmiş ve 47 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle halka açılan şirket, borsada listelenmesinin ardından 100 milyar doları aşmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl