Şirketten Ayrılan Coinbase Çalışanı 4.6 Milyon Dolarlık Hisse Sattı

Yakın zaman önce şirketten ayrılan Coinbase'in hukukçusunun 4,6 milyon dolarlık hisse senedi opsiyonunu tasfiye ettiği bildiriliyor.

Coinbase Hukuk Departmanı’nın başındaki isim olan Brian Brooks, işini OCC’de (Office of the Comptroller of the Currency) kritik bir görev için bırakır bırakmaz 4,6 milyon dolarlık hisse senedi opsiyonunu tasfiye etti.

Bloomberg’de yer alan habere göre; hisse senedi satışının dışında Brooks 1,7 yıllık görev süresi boyunca Coinbase’den 1,4 milyon dolar maaş aldı.

Brooks’un daha önce konut finansman devi Fannie Mae şirketi için  önce firmanın genel danışmanı, daha sonra da yönetim kurulu üyesi olarak çalıştığı ve son iki yılda şirketten 1,5 milyon dolar aldığı belirtilmişti. Habere göre; Brooks’un portföyünde hala 1 ilâ 2.2 milyon dolar arasında hisse senedi ve tahvil bulunuyor.

Brooks şu anda OCC’de yılda 300 bin dolarla, bu ücretlerden çok daha az kazanıyor. Brooks Mart ayında, ABD Ulusal Bankalar baş regülatörü olan OCC’ye, baş denetçi vekili ve işetme direktörü olarak katılmış, daha sonra ise baş denetçilik görevine terfi etmişti.

OCC’deki görevinde Brooks, kripto para firmalarının eyalet bazında değil, ülke düzeyinde finansal kurumlar olarak lisanslanmasına izin vermeyi ve kripto para firmalarının bankalarla çalışırken yaşadığı sorunları da bitirmeyi amaçlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl