Coinbase, baş hukuk yöneticisini Kongre’deki kripto toplantısına gönderiyor

SEC'nin kripto para sektörü aleyhine saldırgan tavrı devam ederken, bugün Kongre'de çok önemli bir toplantı gerçekleştirilecek. ABD'nin en büyük kripto para borsası konumundaki Coinbase de bu toplantıya en önemli yöneticilerinden biri olan baş hukuk müşaviri Paul Grewal'ı gönderiyor.

ABD Kongresi’nde bugün Tarım Komitesi tarafından gerçekleştirilecek olan kripto para toplantısına Coinbase baş hukuk müşaviri Paul Grewal da katılacak. CFTC üzerinde denetim yetkisi bulunan Tarım Komitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan bu toplantı, “Dijital varlıkların geleceği: Dijital varlıkların spot piyasalarına daha fazla netlik sağlamak” başlığıyla yapılacak.

Paul Grewal, kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada da toplantıya bizzat katılacağını doğruladı.

Coinbase, SEC ile kripto paralara daha fazla açıklık getirilmesi konusunda mahkemelik olmuştu.

Tarım Komitesi’nin düzenleyeceği bu toplantının da ana başlığı kripto para regülasyonlarının artık daha açık ve net şekilde şirketlere yol göstermesinin sağlanması olacak.

“Kriptoyu yok sayamayız”

Grewal, Coinbase’in blog sayfasında konuyla ilgili yazdığı değerlendirmede, ABD’nin fintech konusunda artık geride kaldığı fikrini yineledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Diğer piyasalar ABD’nin yokluğundan yararlanırken, endüstrinin gelişmesine olanak tanıyan kurallar ve düzenlemeler geliştirirken, biz ABD olarak kriptoyu yok saymayı göze alamayız”

Bu toplantıdan 1 hafta sonra, 13 Haziran’da ise bu kez Finansal Hizmetler Komitesi’nin bünyesinde bir kripto toplantısı gerçekleştirilecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl