ABD’de sorun yaşayan Coinbase, Kanada şubesini resmen açıkladı

ABD'de SEC ile birçok problem yaşayan Coinbase borsası, küresel çapta ise büyümeye devam ediyor. Borsa son açıklamasıyla Kanada şubesini başlattığını duyurdu.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan ancak SEC ile yaşadığı dava süreciyle bilinen Coinbase borsası, dünyadaki büyümesine ise dur durak bilmeden devam ediyor. Borsa bugün yaptığı resmi açıklamayla Kanada şubesini açtığını duyurdu.

Borsa, Kanada şubesini Peoples Trust Company adlı firmayla yaptığı ortaklık ile kurduğunu açıkladı. Ayrıca Coinbase’in Kanadalı müşterileri Interac e-Transfer platformu vasıtasıyla da, para gönderip alabilecek ve kripto para yatırımlarını da bu şekilde yapabilecek. Interac e-Transfer kullanacak olan müşterilerin Kanada’nın finans yasalarından onay almış olan bankalarda hesapları olmaları gerekiyor. Dolayısıyla regülasyonlar anlamında da bir sorun yaşanmayacak.

Coinbase’in konuyla ilgili açıklamasında, Kanadalılarla yapılan çalışmalarda en çok talep edilen konulardan birinin de Interac e-Transfer platformuna erişim olduğu belirtildi.

Borsa ayrıca Kanada başlangıcı sebebiyle kullanıcılarından 30 gün boyunca işlem ücreti almayacak. Öte yandan staking hizmetleri de Kanadalılar için açık olacak. Coinbase’in staking hizmetleri şu anda ABD’de de açık ancak SEC, bu hizmetin bir yatırım sözleşmesi satışı olduğunu iddia ediyor. Tarafların bu konuda devam eden bir davası da bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Coinbase CEO’su Brian Armstrong bir süre önce yaptığı açıklamada ABD piyasasından çıkmayı düşünmediklerini ancak Dubai, Kanada ve Japonya’yı da küresel büyüme anlamında önemsediklerini dile getirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl