Coinbase’den BTC ve XLM kazandıran kart

Büyük kripto para borsası Coinbase, Avrupa ve İngiltere'den sonra 2021 yılının başında ABD için de debit kart uygulamasını başlatacak. Kart ile alışverişlerde BTC ve XLM ödülleri kazanılabilecek.

coinbase

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase de debit kart projesini hayata geçiren borsalar arasına katıldı. Dev şirket, Avrupa ve İngiltere’den sonra 2021 yılı başında ABD için debit kart uygulamasını başlatmayı plânlıyor.

Visa tarafından desteklenen debit kartta, kullanıcılar harcamalarını Coinbase’de listelenmiş tüm kripto paralarla yapabilecekler.

Avrupa kıtası ve Ada’dan farklı olarak ABD’li müşteriler ise Coinbase’den ödül kazanma şansına sahip olacaklar. Yapılan harcamaların ardından yüzde 1’lik oran BTC olarak, yüzde 4’lük oran ise XLM olarak kazanılabilecek. Coinbase kart uygulaması (app) da kazanılan ödülleri kullanıcı adına güncelleyecek.

Coinbase’in borsadaki işlem gören kripto para sayısında da yakın zamanda artışa gitmesi bekleniyor.

Coinbase’den debit kart hamlesiyle ilgili yapılan açıklamada bu politikanın, kripto para endüstrisini hayatın ana akım dinamiklerine taşımak için bir kilometre taşı olduğu belirtildi:

“Coinbase Card projesinin başlatılması hayatın gerçek dinamiklerine, kripto paraların sokulması açısından bizce bir kilometre taşı… Bu açıklamayla beraber, kripto paraların gerçek dünyaya taşınması anlamında bir adım daha atıyoruz ve ABD’deki Coinbase müşterilerine varlıklarını kullanmaları için daha fazla seçenek sunuyoruz”

Birçoklarının beklediğinin aksine Coinbase’in bu hamlesi, kripto para benimsenmesine pek katkı sağlamayabilir. Çünkü kart USDC sabit coin’e uygun şekilde tasarlandı. Kullanıcılar yaptıkları harcamalarda BTC ya da XLM kullanırlarsa yüzde 2,5’luk bir komisyon ödemek durumunda kalacaklar. USDC sabit coin’de ise bu ücret alınmayacak.

Circle ve Coinbase’in Center konsorsiyumu tarafından Ekim 2018’de piyasaya sürülen USDC, önümüzdeki yıl Stellar blok zincirinde olacak.

Son olarak Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Paribu da yakın zamanda kripto paraların alışverişlerde kullanılmasını sağlayacak bir debit kart çıkaracak. Şirket, bunun için uzun bir süredir Visa ile çalışıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl