Coinbase belgeselinde kriptonun yıldızları yer alacak

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, şirketin hızlı büyümesini anlatan bir belgesel yayınlıyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Twitter hesabından ‘Büyük duyuru’ diye paylaştığı mesaja göre, Emmy ödüllü Greg Kohs tarafından yönetilen COIN belgeseli, Coinbase’in bir startup’tan halka açık bir şirkete yükselişini ve hızla büyüyen kripto para birimi alanındaki konumunu ele alıyor. Dev borsanın CEO’su Armstrong, 3 yıldır bu projenin üstüne çalıştıklarının altını çiziyor.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong’a odaklanılan filmde ayrıca, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve MicroStrategy yönetim kurulu başkanı Michael Saylor gibi kripto para dünyasının önemli isimleri de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Borsalardaki Bitcoin’ler, Kasım 2018 seviyesine indi

“Vizyoner bir kurucunun kriptodaki yükselişi”

Fragmanda belgeselin, “küresel anlamda ekonomik özgürlük amacına ulaşmak için gelişmekte olan teknolojinin gücünden yararlanan vizyoner bir kurucunun kriptodaki yükselişini anlattığı” belirtiliyor.

Brian Armstrong ile Fred Ehrsam kripto para hareketinin ilk yılları olan 2012’de Coinbase’i kurdu. Ehrsam önemli kripto yatırım firması Paradigm’i kurarken Armstrong, Coinbase’in CEO’su olarak şirketi ABD’deki en büyük kripto para borsası haline getirdi. Belgeselde, Nisan 2021’de Nasdaq’ta halka açılan Coinbase’in ilk gününde 100 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığı vurgulanıyor.

Ancak şirket, bu yıl kripto fiyatlarındaki düşüş nedeniyle milyarlarca dolar zarar gördü. NFT pazarına olan ilgisizlik ve ABD Adalet Bakanlığı ile Menkul Kıymetler ile Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davayla şirket, ikinci çeyrekte 802,6 milyon dolarlık net gelirle beklentinin altında kaldı.

COIN belgeseli, 7 Ekim’de Apple, Amazon Prime ve YouTube’da yayınlanacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl