Küçülmeye giden kripto borsası Coinbase Japonya faaliyetlerini sonlandırıyor

Henüz geçtiğimiz hafta 950 kişinin görevine son veren ABD'nin en büyük borsası Coinbase, bugün yaptığı açıklamayla Japonya faaliyetlerini de sonlandıracağını duyurdu.

Coinbase borsası, piyasadaki yüksek volatiliteyi sebep gösterdi ve Japonya’daki operasyonlarını durduracağını açıkladı. Resmi siteden yapılan açıklamada Coinbase Japonya kullanıcılarının kripto ve fiat paralarını platformdan çekmeleri için 16 Şubat gününe kadar süreleri olduğu belirtildi.

Küçülmeye devam…

Haziran ayında binden fazla çalışanıyla yollarını ayıran borsa, 10 Ocak günü de 950 çalışanının işine son vermişti. Hisse fiyatları da bu ayı sezonunda ciddi şekilde düşen Coinbase, iflas tehlikesi yaşamasa da Fed’in faiz artırım ve para sıkılaştırma politikasının yarattığı krizden en çok etkilenen kripto şirketlerinden biri konumunda bulunuyor. Coinbase dışında Crypto.com, Huobi ve Kraken gibi büyük borsalar birçok çalışanıyla yolları ayırmıştı.

Borsa, Japonya’nın en büyük finans gruplarından biri olan Mitsubishi UFJ ile yaptığı ortaklığın ardından 2021 yılında ülkede hizmet vermeye başlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl