Coinbase’den kripto paraların kabulünü dünya çapında artıracak girişim

Coinbase, dünyanın her yerinden satıcıların Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin kabul edebileceği Coinbase Commerce'i resmen kullanıma açtı.

Coinbase, dünyanın her yerinden satıcıların Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin kabul edebileceği Coinbase Commerce’i resmen kullanıma açtı.

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından Coinbase, dünyanın her yerinden işletmelerin Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin’i aynı anda kabul edebileceği Coinbase Commerce’i kullanıma açtığını duyurdu.

Şirket tarafından “Coinbase Commerce – Dijital para birimlerini kabul etmenin en kolay yolu” başlığı ile yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Dünya çapındaki satıcıların bugünden itibaren Coinbase Commerce’e kullanabileceğini duyurmaktan dolayı heyecanlıyız. Her yerdeki satıcılar; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin ödemelerini kabul etmek için Coinbase Commerce’i kullanabilirler.

Coinbase Commerce nedir?

Coinbase Commerce, satıcıların birden fazla kripto para birimini doğrudan kendilerinin kontrol ettiği cüzdan içine almasını sağlayan yeni bir hizmet. Coinbase’deki misyonumuz açık bir finansal sistem oluşturmaktır, bu nedenle bu çözümü dünya çapındaki satıcılara sunmak için hazırladık. Daha önce sunduğumuz ürünlerin aksine Coinbase Commerce, barındırılan bir hizmet değil, dolayısıyla satıcılar kendi dijital para birimleri üzerinde tam kontrole sahipler.

Coinbase Commerce, bir satıcının ödeme akışına doğrudan entegre edilebilir veya bir e-ticaret platformu üzerine ödeme seçeneği olarak eklenebilir. Satıcılar, yalnızca bir e-posta adresi ve bir telefonla kaydolabilir; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin ödemelerini kabul etmeye başlayabilir. Coinbase Commerce’i halihazırda Shopify’a entegre etmiş durumdayız ve daha fazla entegrasyon için çalışıyoruz.”

Bitcoin kabul etmek için piyasada birçok hizmet mevcut fakat Coinbase’in bu yeni hizmeti birden fazla kripto para birimini kabul edebilmesiyle diğerlerinden ayrılıyor.

Öte yandan Litecoin, dün kendi ödeme işlemcisi LitePay’in kesin çıkış tarihini duyurdu. Buna göre LitePay, 26 Şubat’ta kullanımda olacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl