Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

One River, tarihteki en büyük kripto para alımlarından birini yaptı

Coinbase, milyarder Alan Howard destekli One River'ın kendileri aracılığıyla tarihteki en büyük kripto para alımlarından birini yaptığını duyurdu.

Önde gelen kripto para şirketi Coinbase, varlık yöneticisi One River’ın kripto para yatırımı yapmak için kendisiyle çalıştığını açıkladı. Coinbase’e göre, gerçekleştirilen işlem, “tarihteki en büyük dijital varlık trade’lerinden biriydi.” Ancak işlemin miktarıyla ilgili net bir bilgi verilmedi.

İlk işlemlerin Kasım’da değişen piyasa koşullarına göre farklı hızlarda yapılarak beş gün içinde tamamlandığı belirtildi. Alımların piyasayı yukarı taşımadan gerçekleştirildiği vurgulandı.

One River’ın baş yatırım sorumlusu Eric Peters (fotorafta), konu hakkında “Coinbase kurumsal ekibi, bu işlemi dikkat çekmeden yürütmek için tam olarak ihtiyacımız olanı sağladı.” ifadelerini kullandı.

Birkaç gün önce, Coinbase’de gerçekleşen işlemlerden hareketle bir kurumsal alım faaliyeti yürütüldüğü iddiaları dile getiriliyordu. Borsanın emir defterinde sık sık 20-40 BTC’lik alımlar göze çarpıyor, ayrıca cüzdanlardan büyük Bitcoin çıkışları oluyordu. Örneğin, kripto para veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, 2 Ocak’tan beri borsadan 55 bin BTC çıktığını söyledi. Bu hareketlerin One River’ın alımıyla ilişkili olup olmadığı bilinmiyor.

Milyarder serbest fon yöneticisi Alan Howard tarafından desteklenen One River’ın geçtiğimiz Aralık ayında gelecek yılın başlarında Bitcoin ve Ether’de 1 milyar dolarlık bir yatırıma ulaşmayı hedeflediği bildirilmişti. Kasım ayında tamamlanan ilk işlemlerde 600 milyon doların üzerinde alım gerçekleştirildiği aktarılmıştı. Bu alımın fiyat 16 bin dolara ulaşmadan önce tamamlandığı kaydedilmişti.

Bitcoin bugün yeniden 33 bin doların üzerinde. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, TSİ 21.20 itibari ile 33 bin 150 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl