Coinbase çok önemli kripto lisansını resmen açıkladı

ABD'nin en büyük kripto para borsası konumundaki Coinbase, Singapur'dan büyük ödemeler lisansı aldığını açıkladı. Dünyanın en zor lisans veren ülkelerinden biri olan Singapur'da lisans alan borsa bundan sonra ülkede kurumsal firmalar ve bireysel yatırımcılara ödeme token'ları hizmeti verebilecek. Coinbase geçtiğimiz günlerde de Bermuda'da bireysel yatırımcılara sürekli vadeli işlemler hizmetleri verme hakkı kazanmıştı.

ABD’de SEC ile davalık olmasına rağmen küresel çaptaki ilerleyişini sürdüren Coinbase borsası, Singapur’da önemli bir lisans aldı. Dünyanın en zor finansal lisanslarını veren ülkelerden biri olarak bilinen Singapur’da “Büyük Kurumlar Ödemesi Lisansı” alan borsa, resmi açıklamayı da yaptı.

Yapılan açıklamada şirketin Singapur piyasasına olan bağlılığına dikkat çekildi. Bu lisans ile birlikte şirket, bundan sonra hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılara “Dijital Ödeme Token’ları” hizmeti sağlayabilecek.

ABD’ye mesaj…

Açıklamada ABD’nin regülatör kurumu olan SEC’ye de mesaj verildi ve “Bir ülkede açık regülasyonların ve inovasyonun olması, büyümenin en büyük nedenlerindendir” denildi. Borsa özellikle SEC’den regülasyonlar konusunda açık ve net olmasını istiyor. Tarafların bu konuda da bir davası bulunuyor.

Dünyanın en sert ancak bir o kadar da net regülasyonlarına sahip olan Singapur’da 700’den fazla Web3 şirketi bulunuyor. Ülke bu anlamda Hong Kong ile birlikte Uzakdoğu’nun kripto merkezi olma konusunda da yarışıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl