Coinbase borsasında sistem durdu, sorun saatlerdir çözülemedi: Açıklama var

ABD'nin en büyük borsası konumundaki Coinbase'de tüm sistemlerin durduğu ve sorunun saatlerdir çözülemediği görülüyor. Borsa yaptığı açıklamada durumu araştırdığını ve fonların güvende olduğunu ifade etti.

Coinbase borsası bu sabah saatleri itibarıyla üst üste teknik sorunlar yaşamaya başladı. Borsa ilk etapta kripto para gönderme ve çekme işlemlerinde sorunlar yaşandığını açıkladı, daha sonra sorun daha da büyüdü ve sistem tamamen durdu.

Yapılan açıklamada, “Coinbase olarak tüm sistemde bir kesinti yaşıyoruz. Konu hakkında araştırmalar sürüyor” denildi. Aradan birkaç saat geçtikten sonra ise bir açıklama daha yapıldı ve sorunun çözülmediği, araştırmanın da devam ettiği, fonların da güvende olduğu ifade edildi.

Coinbase’in resmi web sitesine girildiğinde şu anda da hala (TSİ 09:40) “503 Hatası, geçici olarak hizmet verilemiyor” uyarısı çıkıyor.

Martta da sistem kapanmıştı ama…

Hatırlanacağı üzere mart ayında da borsa benzer bir durum yaşamış ancak sorun kısa sürede çözülmüştü. Marttaki sorun, aslında bugünkünden biraz daha farklıydı. O dönem Bitcoin’in 73 bin dolarla zirve yapması, borsada çok ciddi bir yoğunluk yaşanmasına sebep olmuş ve sistem, bu yoğunluk sebebiyle çökmüştü.

Sorunun saatlerdir çözülememesi ise kullanıcıların korkularının büyümesine yol açıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl