Coinbase ABD’de kripto vadeli işlem lisansı aldı

ABD'de SEC ile sorun yaşayan Coinbase bir başka regülatör kurumdan ise kripto alanında vadeli işlem hizmeti vermek için lisans aldı. Haberin ortaya çıkmasının ardından ise şirket hisselerinde piyasa öncesi işlemlerde yüzde 4'e yakın yükseliş yaşandı.

ABD’nin en büyük borsası olan Coinbase, kripto vadeli işlemleri için lisans aldı. Coinbase Financial Markets Inc. şirketinden yapılan açıklamada Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’nden (NFA), ABD vatandaşı olan özel müşterilere vadeli kripto işlemleri sunulması için lisans alındığı kaydedildi.

NFA, bu lisansı vermesi için Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından belirlenmiş bir kurum görevi görüyor.

Coinbase yöneticisi olan ve kurumsal ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı konumundaki Greg Tusar lisans ile ilgili olarak, “Bu kripto dünyası ve Coinbase için çok önemli bir kilometre taşı… Coinbase spot işlemlerin yanı sıra, özel ve onaylı müşterilere vadeli işlemler sunma hakkına sahip olan tek borsa konumuna ulaştı” dedi.

Coinbase borsası bu lisans için başvuruyu 2021 yılının eylül ayında yapmıştı. Borsa geçen sene de, FairX adında olan platformu satın almıştı. CFTC onaylı bu borsanın adı daha sonra Coinbase Türev Borsası olarak değiştirilmişti.

Haberin ortaya çıkmasının ardından ise piyasa öncesi işlemlerde COIN hisselerinde %3.5’luk yükseliş yaşandı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl