Coinbase hisseleri düşerken, kullanıcı sayısında milyonlarca artış!

Son dönemde hisse fiyatı 33 dolar ile tarihin en düşük seviyesine inen Coinbase borsası, 2022 yılında ise doğrulanmış hesap sayısında milyonlarca yeni müşteri kazandı. Şirketin müşteri portföyü 31 Aralık 2021'den bugüne %21 büyüdü.

ABD’nin en büyük borsası olarak kabul edilen ve COIN adıyla Nasdaq’ta işlem gören hissesi de bulunan Coinbase borsası, 2022 yılında bünyesine 19 milyon yeni KYC işlemleri yapılmış kullanıcı kattı. Şirketin yıllık büyüme oranı %21.35 olurken, borsanın küresel piyasalardaki payı da Kasım ayında %2.6 iken Aralık’ta %3’e çıktı.

Coinbase’in müşterilerindeki bu önemli artış, şirketin, SEC ile yaşanan büyük problemlere rağmen regülasyon kurallarına sıkı sıkıya bağlı olması ve referans ile hediye programları gibi yeni iş modellerine sahip olmasıyla açıklanıyor.

Hisselerin düşüşü ve FTX’e rağmen…

Bilindiği üzere 14 Nisan 2021’de Nasdaq’ta listelenmeye başlayan borsanın hisse başı fiyatı o dönem 340 doların da üzerine çıkmıştı. Kripto paralardaki fiyatların düşüşü ve sert bir ayı piyasası içinde olunmasından ötürü hisse değeri şu anda yaklaşık 35 dolar…

Hisse fiyatlarının düşüşü kadar FTX borsasının iflası ve merkezi borsalara olan güvennin azalması da yine Coinbase açısından ciddi dezavantajlar yaratıyor. Tüm bu olumsuz etkenlere rağmen müşteri sayısındaki artış dikkat çekiyor.

Borsa son olarak Binance’in aksine USDT’den USDC’ye geçişi kolaylaştıran bir adım atmış ve yapılan değişimlerden işlem ücreti almayacağını açıklamıştı.

USDC ihraççısı Circle ile Coinbase’in sıkı bağları da kripto para endüstrisinde biliniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl