Apple’dan Coinbase’e NFT engeli

Kripto para borsası Coinbase, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, iOS kullanan müşterilerin Apple’ın uygulamanın son sürümü engellemesi nedeniyle artık Coinbase Wallet üzerinden NFT gönderemeyeceğini bildirdi.

apple

Coinbase yaptığı açıklamada, “Apple’ın iddiasına göre, NFT’lerin gönderilmesi için gereken işlem ücretlerinin ‘Uygulama İçi Satın Alma’ sistemi aracılığıyla ödenmesi gerekiyor, böylece işlem ücretinin yüzde 30’unu tahsil edebiliyorlar. NFT’lerin ve blok zincirlerinin nasıl çalıştığını anlayan herkes için bu açıkça mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

Şirket, buna neden olarak, Apple’ın tescilli Uygulama İçi Satın Alma sisteminin kriptoyu desteklememesini gösterdi. Coinbase bu durumu, Apple’ın standart internet protokolleri kullanılarak gönderilen her e-posta için bir ücret tahsil etmeye çalışmasına eş değer saydı.

iPhone’daki cüzdanlarda tutulan NFT’leri göndermek zorlaştı

Bu politika değişikliğinin en büyük etkisinin NFT sahibi iPhone kullanıcıları üzerinde olacağını belirten Coinbase, “iPhone’daki bir cüzdanda bir NFT tutuyorsanız, Apple bu NFT’yi başka cüzdanlara aktarmayı, arkadaşlarınıza veya ailenize hediye etmeyi çok daha zor hale getirdi.” dedi.

Coinbase, Twitter’daki takipçilerine son olarak, “Basitçe ifade etmek gerekirse, Apple’ın uyguladığı yeni politikalar, NFT’lere yapılan tüketici yatırımları ve kripto ekosistemindeki geliştirici yaratıcılığı pahasına şirketin kârını korumak için tasarlanmıştır.” açıklamasında bulundu.

Teknoloji devi Apple’ı da etiketleyen şirket, açıklamasını “Bunun bir yanlışlık olmasını ve ekosistemle yeni bir iletişim hattı açmasını diliyoruz.” şeklinde bitirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl