Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase NFT pazar yerini resmen başlattı

ABD'nin ve dünyanın en önemli borsalarından biri olan Coinbase, NFT pazaryerinin beta versiyonunu resmen başlattı. Platform ilk etapta, önkayıt yaptıran 3 milyonu aşan kullanıcı grubunun küçük bir bölümüne açıldı. Pazaryerinde Coinbase cüzdanı dışında diğer bireysel kripto cüzdanları da geçerli olacak.

ABD’nin en büyük borsası olarak görülen Coinbase merakla beklenen NFT pazaryerini, beta versiyonu olarak olsa da açtığını duyurdu. Hatırlanacağı üzere, platform duyurulduğu dönemde birinci gün milyondan afzla kişi önkayıt yaptırmıştı. Daha sonraki günlerde de toplamı milyonu aşan bu kişiler çeşitli kampanya ve fırsatlardan yararlanabilecekler.

İlk etapta küçük bir gruba açıldı

Platform ilk etapta 3 milyon kişilik bekleme listesindeki küçük bir gruba açıldı ancak borsadan konuyla alakalı bir detay ya da deneme süresinin ne kadar olacağına ilişkin bir bilgi paylaşılmadı.

Bireysel cüdanlara da açık

Coinbase’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, platformun “Herkese açık bir NFT dünyası yaratma” politikasının bir sonucu olarak, pazaryerinde Coinbase cüzdanının yanııra bireysel kripto para cüzdanlarının da geçerli olacağı belirtildi. Platformda kredi karıyla fiat para alımı da desteklenecek.

“Bir süre kullanıcılardan işlem ücreti alınmayacak”

Coinbase’in ürün yöneticilerinden Sanchan Saxena, NFT pazaryerindeki işlem ücretleriyle alakalı olarak da, Ethereum gaz maliyetleri ve NFT sahibi tarafından uygulanan telif ücretleri haricinde, ilk dönemde kullanıcılardan hiçbir işlem ücreti alınmayacağını söyledi ve “Bu alım-satım işleminden daha büyük bir platform. Burası bir topluluk yaratma ve diğer topluluklarla iletişime geçme platformu olacak. Sosyal bir pazaryeri olacak” dedi.

Coinbase NFT pazaryerinin, şu an bu anlamda en büyük platform olan OpenSea’ye hangi seviyede rakip olabileceği de zamanla görülecek. DappRadar’dan elde edilen verilere göre OpenSea, son 1 ayda Ethereum tabanlı NFT işlemlerinin %95’ine ev sahipliği yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl