Coinbase’in geri sayımı bitti: Arkasından “Coinbase One” çıktı

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan Coinbase, Coinbase One adlı abonelik hizmetini 35 ülkede kullanıma sunuyor. Bu hamle, kripto piyasasındaki düşüşün ortasında kullanıcıları elde tutmayı ve yinelenen gelir akışlarını genişletmeyi amaçlıyor.

Birkaç gündür Twitter’dan gizemli bir şekilde geri sayım yapan kripto para borsası Coinbase’in bu geri sayımı sona erdi. Arkasından Coinbase One hizmetine getirilen yeni özellikler çıktı. Bir abonelik hizmeti olan ve sıfır işlem ücretlerinin yanı sıra farklı avantajlar da sunan hizmet; ABD, İngiltere, Almanya ve İrlanda’dan başlayarak 35 ülkede halka açık hale gelecek. Şirket önümüzdeki aylarda hizmeti 31 Avrupa ülkesinde daha sunmayı planlıyor.

Konuya ilişkin açıklamada, “Coinbase One üyeleri, sıfır işlem ücreti ve özel destek ekibine ek olarak daha fazla stake ödülü elde edebilecekler. Ayrıca, Messari ve CoinTracker gibi hizmetlerden de yararlanabilecekler. Hepsi ayda 29,99 dolar karşılığında” denildi.

Coinbase’e göre bu genişleme sayesinde dünyanın dört bir yanındaki üyeler daha az ücret ödeyecek ve daha fazla ödül kazanabilecek. Bu yolda hizmetin 30 gün boyunca kullanılabilen ücretsiz bir deneme sürümünün olduğu da kaydedildi.

Sık işlem yapanlar için Coinbase One, üyelere her işlemde işlem ücretleri konusunda endişelenmeden yüzlerce varlıkta daha fazla işlem yapma fırsatı sunuyor. Borsaya göre, uzun vadeli yatırımcılar için Coinbase One, üyelerin kripto ekonomisinden ve Coinbase’in sunduğu her şeyden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlıyor. Daha düşük komisyonlarla ADA, ATOM, SOL ve XTZ stake etme imkanının yanı sıra yıl boyunca özel ödüller ile üyeler, ek ücret ödemeden kripto paralarından daha fazla getiri sağlama şansına sahip olacak.

Günün her günü ve saati müşteri desteği

Coinbase ürün yönetimi kıdemli müdürü Phil McDonnell’a göre abonelik hizmeti, işlem ücreti alınmaması, daha yüksek stake ödülleri, 7/24 müşteri desteği ve önceden doldurulmuş vergi iadesi belgeleri gibi bir dizi özellik sunuyor.

Tarihsel olarak Coinbase, özellikle boğa piyasası koşullarında gelirinin önemli bir kısmını alım satım ücretlerinden elde etmişti. Buna ek olarak, uzun süren kripto kışı ışığında, şirket gelir akışlarını genişletmeye ve alternatif yollarla büyümeyi desteklemeye çalışıyor.

Çok daha fazla ülkeye genişleme masada

McDonnell, “İnsanlar geliyor, alım satım yapıyor, bir ücret ödüyor… İlişki buydu. Bundan 18 ay ila iki yıl önceki boğa piyasası boyunca tonlarca büyüme oldu, ancak müşterilerin kalmasını istedik. İlham kaynağımız buydu. ‘Müşterilerimizle nasıl daha uzun, daha derin bir ilişki kurabilir ve bunu bir kazan-kazan haline getirebiliriz?’ diye düşündük” şeklinde açıklamada bulundu.

McDonnell, ayrıca “Uzun vadede kazanacağımızı düşünüyoruz.” diye ekledi.

McDonnell, sözlerinin devamında, Coinbase One’a erişimi önümüzdeki aylarda daha da fazla ülkeye genişletmeye ve uluslararası genişleme stratejileriyle kriptonun faydalarını dünyanın geri kalanına getirmeye kararlı olduklarını da belirtti.

Coinbase’in gelirlerinde artış

Coinbase, 2023’ün ilk çeyreğinde abonelik ve hizmet gelirlerinde önemli bir artış yaşadı. Geliri bir önceki yılın 152 milyon dolarlık rakamına kıyasla yüzde 138 artışla 361,7 milyon dolara yükselmişti. Şirketin 2022 4. çeyrek hissedar mektubuna göre, abonelik ve hizmet gelirleri 17 katın üzerinde bir büyümeye tanık oldu ve 2020’de 50 milyon doların altında bir rakamdan 2022’de 793 milyon dolara ulaştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl