Coinbase resmen açıkladı: BlackRock ile dev Bitcoin ortaklığı

Coinbase borsası, dünyanın en büyük varlık yönetim firması BlackRock ile, şirketin yatırım yönetim platformu Aladdin'in kurumsal müşterilerine hizmet vermek üzere ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklık sayesinde Aladdin müşterileri kripto paralara direkt erişim sağlayabilecek. Yatırımlar Coinbase Prime bağlantısıyla yapılacak.

blackrock

Kripto paraların kurumsal firmalar tarafından benimsenmesi konusunda çok önemli bir adım daha atıldı. En önemli kripto para borsalarından Coinbase, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklık Coinbase Primes vasıtasıyla çalışacak ve BlackRock’ın yatırım yönetim firması olan Aladdin’in kurumsal müşterilerini kapsayacak.

Bitcoin ile başlayacak

Coinbase, ortaklığı resmi blog sayfasından duyururken, kripto para yatırımları ilk olarak Bitcoin ile start alacak. Trade işlemleri, saklama, aracılık hizmetleri ve Aladdin ile Coinbase’in aynı anda müşterisi olan kurumsal şirketlere raporlama hizmeti verilmesi adımları da Coinbase Prime tarafından sağlanacak.

“Kurumsal müşteriler daha fazla dijital varlık yatırımı istiyor”

BlackRock Stratejik Ortaklıklar Global yöneticisi olan Joseph Chalom, ortaklıkla ilgili kurumsal müşterilerinin her geçen gün daha fazla dijital yatırım talep ettiklerini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Kurumsal müşterilerimiz artan şekilde dijital varlık piyasalarına entegre olmak istediklerini belirtiyorlar. Aladdin ile yapılan bu ortaklık, müşterilerin Bitcoin yatırımlarını yönetmelerine olanak tanıyacak”

“Gurur duyuyoruz”

Coinbase de, blog sayfasında BlackRock ve Aladdin ortaklığının firma için çok önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti ve “Kurumların kripto-ekonomiye katılım sağlamalarını ve işlem yapmalarını sağlayan güvenilir bir şirket olarak benimsenmeyi hızla artırmaya devam edeceğiz. Ayrıca bir endüstri lideriyle ortaklık kurmaktan dolayı da gururluyuz” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl