Coinbase RPL token aldı: Rocket Pool’a stratejik yatırım

Coinbase'in yatırım kolu olan Coinbase Ventures, Rocket Pool'a yapılan "stratejik yatırım" karşılığında açıklanmayan miktarda RPL token aldı. Borsa ayrıca Rocket Pool'un Oracle DAO'suna da katılarak birkaç yüz Rocket Pool nod'u çalışıtırmaya başladı.

Geçtiğimiz gün Base protokolünü başlatan ve merkeziyetsiz finans alanına önemli bir giriş yapan Coşnbase şimdi de bu dünyanın bir başka bölgesi olan likit staking’e yöneldi. Şirketin yatırım kolu olan Coinbase Ventures likit staking protokolü olan Rocket Pool’a stratejik yatırım yaptı.

Yatırım karşılığında açıklanmayan miktarda RPL token alındı. Coinbase’in açıklamasından sonra ise token’da gözle görülür bir artış yaşanmadı. RPL token haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 28 dolardan işlem görüyor.

Bilindiği üzere Rocket Pool, merkeziyetsiz bir Ethereum staking havuzu ve RPL token teminatıyla desteklenen merkeziyetsiz nod’lar tarafından yönetiliyor. İşte Coinbase de bu nod’lardan birkaç yüz adet çalıştırmaya başladı.

Protokolün açık kaynak kodu da çeşitli güvenlik firmaları tarafından düzenli olarak denetleniyor. Hem bu güvenlik taramaları hem de bağımsız nod çalıştırıcıları ağın merkeziyetsizliğini koruma altına alıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl