Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase, Satoshi Nakamoto’nun ortaya çıkmasını ticari risk olarak listeledi

ABD merkezli önde gelen kripto para borsası Coinbase’in S-1 belgesi (halka açılmayı planlayan şirketlerin hisse senetlerini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kaydettirmek için kullandıkları bir SEC belgesi) bugün yayınlandı. Belgede ticari risklere de yer verildi.

Buna göre, Coinbase’in belirttiği ticari riskler arasında merkezi olmayan finans (DeFi) ile rekabet ve Bitcoin’in kimliği bilinmeyen mucidi Satoshi Nakamoto’nun gerçek kimliğinin ortaya çıkması da yer alıyor. Belgede, “Satoshi Nakamoto’nun tespit edilmesi veya Satoshi’ye ait Bitcoin’lerin transferi” risk faktörleri olarak vurgulandı.

Burada ayrıca risk faktörleri olarak Bitcoin veya Ethereum’un olumsuz algılanması ve öngörülemeyen sosyal medya ilgisi ya da kripto varlıkların trendi konularının da altı çizildi.

Coinbase’e göre, merkezi olmayan finans, yani DeFi da bir ticari risk teşkil ediyor. Şirket, “Giderek artan sayıda merkezi olmayan ya da ‘non-custodial’ platforma karşı rekabet içindeyiz ve bunlarla etkili bir şekilde rekabet edemezsek işimiz olumsuz etkilenebilir.” ifadelerini kullanıyor.

Diğer risk faktörleri arasında ise dijital varlıkların kategorik olarak değişken fiyatlarına büyük ölçüde bağlılık, platformda olası güvenlik ihlalleri, devam eden ve gelecekteki olası davalar ya da regülasyonlar gösterildi.

Nasdaq’ta “COIN” kısa adı ile listelenecek olan Coinbase’in değerlemesinin 100 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu arada Coinbase, bilançosunda, kurulduğu 2012 yılından beri Bitcoin bulundurduğunu açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl