Coinbase bugün mahkemeye başvuracak: Davayı düşürün

Coinbase borsası SEC'nin açtığı kayıtsız yatırım sözleşmesi davasıyla ilgili olarak bugün mahkemeye kritik bir başvuru yapacak. Borsanın hukuk müşaviri olan Paul Grewal çeyreklik rapor açıklamasında yaptığı konuşmada cuma (bugün) davanın düşürülmesi talebinde bulunacaklarını söyledi.

Binance borsasının CFTC’nin açtığı davanın düşürülmesini talep edecek olmasına benzer bir adım da Coinbase’den SEC karşısında gelecek. Dün çeyreklik raporunu açıklayan Coinbase’de baş hukuk müşaviri olan Paul Grewal, cuma günü (bugün) mahkemeye davanın düşürülmesi talebinde bulunacaklarını söyledi.

“Kazanacağımızı düşünüyoruz”

Şirket olarak savunmalarına sonuna kadar güvendiklerini belirten Grewal şu ifadeleri kullandı:

“Dava konusunda çok net konuşmak istiyorum. Biz kazanabileceğimize inanıyoruz Kaznamayı bekliyoruz. İstediğimiz şey SEC ile birlikte çalışmak, regülasyonların açık olmasını sağlamak…”

Hatırlanacağı üzere SEC, Coinbase’e haziran ayında kayıtsız yatırım sözleşmesi davası açmıştı. Staking hizmetleriyle beraber birçok token’ın da yatırım sözleşmesi olduğu iddia edilmişti.

Öte yandan Coinbase, SEC tarafından açılan davaya rağmen yılın iknci çeyreğinde beklentileri aştı. Borsa 708 milyon dolar gelir elde etti. Ancak şirketin kripto işlem hacminde ise düşüş oldu. İlk çeyrekte 145 milyar dolar olan işlem hacmi, bu çeyrekte ise %37’lik düşüşle 92 milyar dolara indi.

Dava açılmasının ardından hisseler 50 dolara düşmesine rağmen yaklaşık 1 aylık sürede 110 dolara kadar da yükselmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl