Coinbase, ETH staking ödül ödemelerini geçici olarak durdurdu

Kripto para borsası Coinbase, ETH staking ödül ödemelerinin geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, ödül ödemelerinin teknik bir sorun nedeniyle durdurulduğu kaydedildi. Kullanıcıların ETH’lerinin güvende olduğu ve bu süre zarfında hak kazanılan ödüllerin daha sonra yansıtılacağının belirtildiği açıklamada, “Ekiplerimiz sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyor.” denildi.

Açıklamaya göre problem, önümüzdeki 48 ila 72 saatte çözüme kavuşturulacak.

ETH staking ödüllerinin durdurulduğu açıklaması yapıldığı esnada akla ilk olarak SEC gelmişti. Bilindiği üzere SEC, staking hizmetleri nedeniyle Coinbase üzerinde baskı kuruyor. ABD’li kurum, staking hizmetlerinin “yatırım sözleşmesi” kapsamına girdiğini ve bu hizmetleri verebilmek için şirketlerin kuruma kayıt yaptırmasının zorunlu olduğunu savunuyor.

Kraken da staking hizmetini kapatmıştı

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz şubat ayının ortalarına doğru SEC, Kraken’e dava açarak, bir hizmet programı olarak kripto stake etmenin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia etmişti.

Kraken borsası da SEC ile anlaşmaya giderek staking operasyonlarını kapatmayı ve 30 milyon dolarlık tazminatı ödemeyi kabul etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl