Coinbase, SEC kıskacında: Borsaya soruşturma celbi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase'i staking programları nedeniyle soruşturuyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para borsası Coinbase’i kullanıcıların belirli kripto paralar üzerinden ödül kazanmalarını sağlayan staking programlarını incelemeye aldı.

Şirket, belirli müşteri programları, operasyonlar, mevcut ve gelecekteki ürünlerle ilgili bilgi ve belge edinmek üzere SEC’den soruşturma celbi aldığını açıkladı. Açıklamaya göre, SEC’nin talepleri staking programları, kripto para listeleme süreci, kripto paraların sınıflandırılması ve sabit coin ürünlerini kapsıyor.

Coinbase’de listelenen bazı kripto paralar için “menkul kıymet” demişlerdi

SEC, geçtiğimiz haftalarda, Coinbase’in bir eski yöneticisine karşı açılan davanın dosyalarında, platformda listelenen 9 kripto parayı “menkul kıymet” olarak nitelendirmişti. Bunlar; AMP, RLY, DDX, XYO, RGT, LCX, POWR, DFX ve KROM‘dan oluşuyordu.

Staking ödülleri, gelirin yüzde 8.5’i

Öte yandan SEC’nin soruşturduğu staking programlarından elde edilen gelir, Coinbase’in ikinci çeyrekteki net gelirinin yüzde 8.5’iydi. Borsanın ikinci çeyrekteki toplam geliri ise, bir önceki çeyreğe göre yüzde 31 düşerek 808 milyon dolar olarak gerçekleşmişti. Beklentiler ise gelirin 854 milyon dolar gelmesiydi. Aynı dönemde platformun işlem hacimleri de yaklaşık yüzde 30 oranında düşüş yaşadı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl