TD Cowen: SEC ile savaş Coinbase’e %45’ten fazla düşüş getirebilir

Yatırım bankası TD Cowen, Coinbase hisseleri üzerinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile mücadelesi sebebiyle yakın vadede baskı oluşacağını öne sürdü.

coinbase

TD Cowen analisti Stephen Glagola, SEC’nin kripto bankacılığını çökertmesi nedeniyle “operasyonel riskin arttığını” gerekçe göstererek Coinbase’in hisselerini düşük performansa (underperform) indirdi.

TD Cowen’ın not indirimi, SEC’in bu hafta Coinbase’e, şirketi potansiyel ABD menkul kıymetler yasası ihlalleri konusunda uyaran bir Wells bildirimi göndermesinin ardından geldi.

Analist cuma günkü notunda, “COIN, SEC’ye karşı dava açmaya yönelmiş görünüyor” diye yazdı. Glagola, “Bunun hisseler üzerinde etki yaratmasını, ETH Shapella yükseltmesi ve ABD türevlerinin piyasaya sürülmesi gibi yakın vadeli olumlu katalizörleri ortadan kaldırmasını bekliyoruz.” dedi.

Glagola’ya göre duygu değişikliği, gelir artışında yavaşlama beklendiği ve bu yıl bireysel işlem hacimlerinde toparlanma umudunun az olduğu gerçeğini yansıtıyor.

COIN hissesi için 36 dolarlık fiyat hedefi

TD Cowen analisti, hisseler için 36 dolar fiyat hedefini korurken, perşembe günkü kapanışa göre neredeyse yüzde 46 düşebileceğini ve yaklaşık yüzde 86 düştüğü 2022’deki seviyelere yakın olabileceğini belirtti. Bu arada kripto borsasının hisse fiyatı bu yıl şu ana kadar neredeyse yüzde 90 arttı.

“Coinbase’in staking hizmeti de risk altında”

Analist ayrıca, kripto paraların yatırım sözleşmesi olarak yeniden sınıflandırılmasının Coinbase’e ağır bir darbe vurabileceğini ve “işlem hacmindeki bozulmayı şiddetlendirebileceğini” de sözlerine ekledi.

Öte yandan Glagola, Kraken’in SEC ile anlaşarak staking hizmetini durdurmasının ardından Coinbase’in staking işini de risk altında görüyor.

Analist son olarak, bu işin zorla kapatılmasının Coinbase’in abonelik ve hizmet gelirlerini etkileyeceğini de belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl