Coinbase, bilançosunu açıkladı: Tahminlerin altında kaldı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in üçüncü çeyrek bilanço rakamları açıklandı. Borsa, beklentilerin altında gelir bildirdi.

Tahminlerin 60 milyon dolar altında

Buna göre Coinbase, üçüncü çeyrekte 590 milyon 300 bin dolar gelir elde etti. Beklenti ise gelirlerin 649 milyon 200 bin dolar geleceği yönündeydi. Gelirlerdeki sert düşüş, işlem hacimlerinin düşmesiyle geldi. Borsada, üçüncü çeyrek boyunca toplamda 159 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşıldı. Bir önceki çeyrekte bu rakam 217 milyar dolar, geçen yılın aynı döneminde ise 327 milyar dolardı.

Kullanıcı sayısı düştü

Şirket, üçüncü çeyrekte işlem yapan kullanıcı sayısının aylık 8.5 milyon olduğunu bildirdi. İlk çeyrekte bu rakam 9.2 milyondu. Bir önceki yılın aynı döneminde ise 9 milyondu. StreetAccount’a göre analistler 7,84 milyon bekliyorlardı. Coinbase, tüm yıl için aylık kullanıcı sayısının 9 milyonun “biraz altında” olacağını söyledi.

Bireysel kullanıcılarından elde edilen işlem geliri, bir önceki yıl 1.02 milyar dolar iken 346.1 milyon dolar olarak gerçekleşti. Böylelikle StreetAccount tarafından ankete katılan analistler arasındaki 454.2 milyon dolarlık tahminin altında kaldı.

Rapora göre, ekim ayının işlem hacmi 47 milyar dolar ve aylık kullanıcılar kabaca üçüncü çeyrek sonuçlarına paralel gözüktü. Dördüncü çeyrekte Coinbase, 3. çeyrek sonuçlarına kıyasla daha düşük işlem hacmi ve benzer sayıda MTU bekliyor.

Bilançonun beklentilerin altında gelmesinin ardından Coinbase hisse senetleri, kapanış sonrası işlemlerde yaklaşık yüzde 7 düşüş yaşadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl