Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Türkiye’den kripto para borsası Coinbase’e bilgi talebi

Coinbase, 1 Ocak ve 30 Haziran tarihleri arasında devlet kurumlarından alınan bilgi talepleriyle ilgili istatistikleri paylaştı. Buna göre, çoğunluğu ABD'den olmak üzere kurumlardan borsaya 1914 bilgi talebi geldi. Bu taleplerin biri de Türkiye'den...

Kripto para borsası Coinbase, müşterileri hakkında bilgi talebinde bulunan devlet kurumlarını açıkladı. Federal Araştırma Bürosu (FBI) listenin başında yer aldı.

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, dün yayınladığı bir şeffaflık raporu ile 38 milyon müşterisi hakkında hangi devlet kurumlarının şirketten kaç kere bilgi talebinde bulunduğunu açıkladı.

Buna göre kurumlar, San Francisco merkezli borsadan 2020’nin başından 30 Haziran’a kadar 1914 defa bilgi talep etti ve bu taleplerin yüzde 96.6’sının cezai soruşturmalarla ilgiliydi.

Yüzde 58’i sadece ABD’den

Bu taleplerin yüzde 58’i ise sadece ABD’den geldi. İngiltere’nin talepleri yüzde 23’ü oluştururken onu yüzde 9 ile Almanya takip etti. Geri kalanların çoğu da Avrupa ülkelerinden geldi.

ABD’deki taleplerin yüzde 30.5’i FBI’dandı. İç Güvenlik Bakanlığı yüzde 16.5, eyalet ve yerel polis teşkilatı yüzde 16.2, Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi yüzde 9.3 ve İç Gelir Servisi yüzde 8.8 oranında talepte bulundu.

Raporda Türkiye de yer aldı. Türkiye’den bir defa bilgi talebinde bulunulduğu kaydedildi.

Coinbase’den bilgi talebinde bulunan ülkeler

San Francisco merkezli bir kripto para platformu olan Coinbase, Brian Armstrong tarafından kuruldu ve faaliyetine 2012 yılında başladı. Coinbase’in bugün dünyanın 100’den fazla ülkesinde 35 milyondan fazla kullanıcısı var. 2019 rakamlarına göre, Coinbase bünyesinde 1123 kişi çalışıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl