Kripto para platformu Coinbase’e 300 milyon dolarlık yatırım

ABD merkezli kripto para platformu Coinbase, çeşitli şirketlerden 8 milyar doları aşan değerleme ile 300 milyon dolarlık ek yatırım alacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından biri olan ABD merkezli Coinbase, 8 milyar doları aşan bir değerleme ile E serisi fonlama turunda toplamda 300 milyon dolarlık ek yatırım alacağını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklama Tiger Global Management’ın liderliğindeki fonlama turunda Y Combinator Continuity, Wellington Management, Andreessen Horowitz, Polychain ve ismi verilmeyen diğer katılımcıların yer aldığı ifade edildi.

Coinbase, elde ettiği finansmanı, dünya çapında regüle edilmiş piyasalarda itibari para ve kripto para arasında altyapı oluşturmak, gelecekte binlerce kripto parayı desteklemeye zemin hazırlamak, Coinbase Wallet ve USDC gibi yardımcı uygulamalar ve saklama hizmetini geliştirmek için kullanacağını kaydetti.

Coinbase, geçtiğimiz günlerde yakın zamanda bir halka arz için hazırlandığı söylentileriyle gündeme geldi. Şirketin iddia edilen halka arz öncesi sayıları 15’in üzerinde olan bazı personellerini işten çıkarması da dikkat çekmişti.

→ BNB BINANCE DIŞINDA BİR PLATFORMDA DAHA LİSTELENDİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl