Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase’de 2021 sonunda rekor büyüme bekleniyor

ABD'de boğa sezonuyla birlikte atağa kalkan borsalardan biri olan ve Nisan ayında Nasdaq borsasında da işlem görmeye başlayan Coinbase'in hızlı büyümesi devam ediyor. Borsanın doğrulanmış hesap sayısının 2021 yılında 70 milyonu da aşması bekleniyor.

coinbase

Coinbase’in müthiş yükselişi son sürat devam ediyor. Finbold‘un veri analizine göre, Coinbase’deki doğrulanmış hesap sayısının 2021 yılı sonu itibariyle 72.8 milyona ulaşması bekleniyor.

ABD’li borsanın 2021 yılı ilk çeyreğindeki doğrulanmış hesap sayısı 56 milyondu. Bu rakamın 2021 yılı 4. çeyreği itibariyle yüzde 30 daha büyümesi bekleniyor. Borsanın 2020 yılında 35 milyon, 2019 yılında ise 30 milyon doğrulanmış hesabı vardı. 2012 yılında iş hayatına başlayan Coinbase’in 1 milyon sınırını aşması ise 2014 yılında oldu.

İlk sırada güvenlik…

Peki Coinbase’in büyümesindeki bu etkenler neler? Her borsanın en büyük önem verdiği konulardan biri olan güvenlik ilk sırada geliyor. Coinbase birçok büyük borsanın aksine şu ana kadar hiçbir güvenlik problemi ya da hack olayı yaşamadı. Bu durum, müşterilerin daha büyük güvenle borsaya gelmesine yol açıyor.

Regülasyonlara uydular

Tüm pozitif gelişmelere rağmen ABD devletinin kripto paralara olan olumsuz bakış açısı biliniyor. Sert regülasyon kuralları her geçen gün artarken Coinbase ise sonuna kadar regülasyonlara uyarak, bu anlamda da müşterilerin güvenini kazanıyor.

ETF talep artışı da tetikliyor

Coinbase gibi birçok borsadaki müşteri sayısının artışıyla ETF’lere yapılan başvurular da doğru orantılı gözüküyor. Bitcoin ETF’lerine olan büyük talep, kullanıcı artışlarını da tetikliyor. Şu an birçok ETF başvurusunu değerlendirmede tutan SEC’nin 2021 sonu ya da 2022 yılı başlarında bu talepleri de kabul etmesi öngörülüyor.

Halka arz güven tazeledi, piyasayı coşturdu

Nisan ayında halka arz edilen ve Nasdaq’ta listelenmeye başlayan Coinbase, kurumsal firmaların da güvenini daha çok kazanmayı başardı. Bu yüzden borsanın ileriki dönemde daha fazla kurumsal yatırımcı çekmesi bekleniyor. Halka arzın ardından Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış ve 64800 dolara çıkmıştı. Bu yükselişte Coinbase etkisi büyüktü.

Rakamın daha da yükselmesi bekleniyor

Özellikle Bitcoin’de yaşanan son düşüş uzmanların ‘Olması gereken bir hareket’ olarak gördüğü bir durum. Bitcoin’in özellikle 2021 yılı sonuna doğru yeni bir atağa kalkması beklentiler dahilinde… Son düzeltmeler bu yüzden sağlıklı bir hareket olarak görülüyor. Fiyatın artması ise daha çok müşterinin gelmesini sağlayacak.

Gelirlerde de müthiş artış

Şirket 2021’in ilk çeyreğinde 1.8 milyar dolarlık gelir elde etti. Bu rakam 2020’nin son çeyreğinde ise 585 milyon dolardı. 1 sene önce, 2019’da ise 191 milyon dolar…

765 milyon dolarlık net kâr da, 2020’nin son çeyreğindeki 322 milyon doların 2 katından daha fazlaydı.

Coinbase’in ayrıca kullanıcı dostu tasarımı, eğitim süreçleri, rekabetçi ücretleri ve sürekli olarak yeni kripto para eklemeleri yapması gibi özellikleri de kullanıcı sayısını artırabilecek etkenler olarak görülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl