Coinbase NFT platformuna büyük ilgi: 1 milyon 300 bin aşıldı

ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase'in geçtiğimiz gün açıkladığı NFT platformuna ilgi çığ gibi büyümeye devam ediyor. Platform için ilk gün bekleme listesine 1 milyon kişi kayıt yaptırmıştı. Bu rakam 2 gün sonunda 1 milyon 300 bini de aştı.

Son dönemde, çıkardığı LEND ürününün SEC tarafından “Menkul kıymet” denilerek reddedilmesi ve ürünü kaldırmasıyla tartışma konusu olan Coinbase borsası, NFT sektöründeki büyümeye kayıtsız kalmamış ve kendi platformunu açacağını duyurmuştu.

1 milyon 300 bini aştı

Ön kayıt yapanların çeşitli kampanya ve fırsatlardan yararlanacağını belirten borsanın platformuna ilk gün 1 milyondan fazla ön kayıt yapılmıştı. En büyük NFT platformu olarak görülen OpenSea’nin toplam kullanıcı sayısının 500 binden fazla olduğu düşünüldüğünde Coinbase’in NFT hamlesine ilginin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkmıştı. Son gelen bilgiler ise ön kayıt yaptıranların sayısının 1 milyon 308 bin 65 olduğunu gösterdi.

İlk günkü büyük ilginin ardından Coinbase’in ürünlerden sorumlu yöneticisi Sanchen Saxena da Twitter’dan yazdığı mesajla kullanıcılara teşekkür etmiş ve “Çılgınca bir ilgi görüyoruz. Server’larda tıkanmalar olabiliyor ancak sorunların çözümü için çalışıyoruz” demişti.

Şu an için sadece ABD vatandaşlarına açık

Coinbase’in NFT platformuna şu anda sadece 18 yaşından büyük olan ve ABD’de oturumu bulunan kişiler kayıt yaptırabiliyor ancak borsa ilerleyen dönemde diğer ülkeleri de sisteme katmayı hedefliyor.

Hatırlanacağı üzere Pazartesi günü, FTX borsasının ABD kolu da Solana tabanlı bir NFT platformu açacağını duyurmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl