Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase’deki hata 20 dolarlık kripto parayı 1.1 trilyon dolar yaptı

ABD'nin Georgia eyaletinde bir öğrenci 1 hafta önce 20 dolarlık alım yaptığı token'ın 1.1 trilyon değere ulaştığını görünce şoke oldu. Öğrenci hemen token'ı nakde çevirmek istedi ancak denemeleri sonuçsuz kaldı.

coinbase (3)

Chris Williamson adlı öğrenci geçen hafta sadece 20 dolarlık Rocket Bunny (BUNNY) token satın aldı. Yatırımını Coinbase Wallet’ta tutuyordu ve fiyatları da uygulamadan takip ediyordu. Salı sabahı kalktığında adeta şoke oldu ve cüzdan değerinin 1.1 trilyon dolara ulaştığını gördü. Rakam tamı tamına 1,189,313,417,915 dolardı.

Cüzdan çok daha az bakiye gösterdi

Ancak Williamson bakiyesini hemen başka bir dijital cüzdana çekmek istediğinde bu hamlesi başarılı olmadı ve cüzdan bir anda çok daha az bir rakam gösterdi. Bir arkadaşına durumu aktaran Williamson, arkadaşının da kesinlikle bir hata olduğunu söylemesiyle borsayla iletişime geçti.

Coinbase’den daha sonra konuyla ilgili yapılan açıklamada ise bunun bir hata sonucu oluşan bir durum olduğu ve en kısa sürede düzeltileceği belirtildi. Williamson hesabının donduruldğunu iddia etse de Coinbase yetkilisi yaptığı açıklamada böyle bir durumun olmadığını ve kullanıcının hesabına rahatlıkla ulaşabildiğini söyledi.

“Hesabım Elon Musk’ın hesabı gibi, beni partiye davet etmelisiniz”

Williamson, bakiyesiyle ilgili bir hata olduğuna emin olunca ise işi eğlenceye vurmak istedi. Hem Bunny token hem de Coinbase’in hesaplarına tweet’ler atmaya başlayan genç öğrenci Elon Musk’ı etiketlemeyi de unutmadı ve sonunda da Coinbase’den kendisini yeni yıl partisine davet etmelerini istedi:

“Beni yeni yıl aprtisine davet etmezseniz sizi çok kızdırırım. Bu konuda size iyi davrandığımı düşünüyorum sonuçta hesabım şu anda Elon musk’tan farksız”

“Bu parayı hiçbir şekilde alamayacağınızı anlıyorsunuz”

Daily Mail’e de konuşan Williamson, Coinbase’e şaka yollu olarak bu paranın çok daha azına da razı olabileceğini belirttiğini belirtti ve “Gerçek duruma baktığınız zaman, bu parayı hiçbir şekilde alamayacağınızı zaten anlıyorsunuz. Bunu çok iyi biliyorsunuz” dedi.

21 milyon arzı olan Bitcoin’le adeta ters yönde giden bir token olan Rocket Bunny’nin internet sitesinde verilen bilgiye göre token’ın arzı toplamda 777 katrilyon ve şu an 1 BUNNY değeri de 0,000000000036 dolar…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl