Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coinbase’in Visa debit kartı, Apple Pay ve Google Pay ile kullanılabilecek

Nisan ayında Nasdaq'ta listelenmesiyle Bitcoin fiyatında ciddi artış yaşanmasını ve en büyük kripto paranın 65 bin dolara kadar yükselmesini sağlayan Coinbase'den yeni bir olumlu hamle daha geldi. ABD merkezli borsanın debit kartı artık dünyaca ünlü ödeme araçları "Apple Pay" ve "Google Pay"de geçerli olacak.

coinbase (3)

Coinbase borsası, 2021 yılındaki dev hamlelerine devam ediyor. Borsa daha önce çıkardığı ve Bitcoin ile XLM ödül sistemiyle çalışan Visa debit kartının Apple Pay ve Google Pay’de de kullanılabileceğini açıkladı.

Borsadan yapılan açıklamada ek olarak, kart için bekleme listesinde olanlara da, para iadesi ödül özelliğinin sunulacağı duyuruldu. Kart, ABD’de Hawaii dışındaki tüm eyaletlerde kullanılabiliyor.

Coinbase’in bu kartı sayesinde kripto paralar ile alışveriş yapmak isteyenler, kartın geçtiği işletmelerde bu sistemi kullanabiliyorlar. Kullanıcının kripto para bakiyesinde yeterli fon mevcut ise, yapılan alışveriş anında fiat paraya çevrilerek işletme sahibinin hesabına geçiyor. Yapılan ödeme sonunda kart sahibi de, Bitcoin’de yüzde 1, XLM’de ise yüzde 4’lük ödül kazanıyor. Para iade özelliğinin, kripto para borsaları arasında bir tek Coinbase’in debit kartında olduğu belirtiliyor.

Yarış kızışacak

Coinbase’in bu hamlelerine ise kısa sürede cevap gelecek. Winklevoss kardeşlerin sahibi olduğu bir başka ABD’li kripto para borsası Gemini da, Mastercard ile bir debit kart konusunda anlaşmaya varmıştı. Bu kartta da yüzde 3’lük Bitcoin ödülü olacak.

Kripto paralara faiz veren BlockFi platformunun da bu sene Bitcoin ödüllü kredi kartını çıkarması bekleniyor.

Öte yandan Coinbase onaylı kullanıcıların kartlarını Apple Pay ile hemen kullanmaya başlayabileceklerinin de bilgisini verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl