Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Coincheck, Japonya’nın ilk lisanslı Bitcoin borsası oldu

Japonya‘da bulunan Bitcoin borsası Coincheck, ülkenin finans bürosu direktörü tarafından resmen onaylanmasının ardından Japonya’nın ilk lisanslı Bitcoin borsası oldu. Bitcoin, 1 Nisan 2017 tarihinde yasal bir ödeme şekli olarak Japonya’da kabul edilmişti. Bu kararın ardından tüm yerel borsaların Hazine ve Finansal Hizmetler Kurumu’ndan izin alması şartı koyuldu. Coincheck’in duyurusunda, Japon kanunları tarafından kabul görülmekten son derece memnun olunduğu ve “yeni yapılan kanun ve düzenlemelerin Bitcoin için muazzam olacağı” belirtildi. Küresel Bitcoin ticaret hacminde önemli bir yere sahip olan Japonya’da faaliyet...

Japonya‘da bulunan Bitcoin borsası Coincheck, ülkenin finans bürosu direktörü tarafından resmen onaylanmasının ardından Japonya’nın ilk lisanslı Bitcoin borsası oldu.

Bitcoin, 1 Nisan 2017 tarihinde yasal bir ödeme şekli olarak Japonya’da kabul edilmişti. Bu kararın ardından tüm yerel borsaların Hazine ve Finansal Hizmetler Kurumu’ndan izin alması şartı koyuldu.

Coincheck’in duyurusunda, Japon kanunları tarafından kabul görülmekten son derece memnun olunduğu ve “yeni yapılan kanun ve düzenlemelerin Bitcoin için muazzam olacağı” belirtildi.

Küresel Bitcoin ticaret hacminde önemli bir yere sahip olan Japonya’da faaliyet yürüten Coincheck, oldukça rağbet gören bir borsa. Platform, son 24 saat içerisinde 80 binin üzerinde BTC takası gerçekleştirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl