Hindistan’ın ilk “unicorn” kripto borsası rezerv kanıtını açıkladı

Hindistan'ın 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan ilk kripto para borsası olan CoinDCX, bugün yaptığı açıklama ile zincir üstü ve zincir dışı varlıklarının artık tamamen kamuya açık olduğunu duyurdu.

FTX borsasının iflasının ardından Binance CEO’su CZ’nin başlattığı “rezerv kanıtı açıklanması” hareketine Hindistan’ın en büyük borsalarından biri olan CoinDCX’den de destek geldi. Ülkenin ilk “unicorn” olan borsası konumundaki CoinDCX, rezerv varlıklarının tamamen kamuya açıldığını duyurdu.

Hangi kripto paralar, hangi oranda bulunuyor?

Açıklanan rakamlara göre borsadaki kripto paraların toplam değeri yaklaşık 130 milyon dolar. Burada %13.1 ile en büyük pay Bitcoin’de… İkinci sırada ise %12.1 ile Ethereum geliyor. Shiba Inu’nun %10.95 ile üçüncü sırada yer alması dikkat çekiyor.

Kurucusu Hindistanlı Sandeep Nailwal olan Polygon’un kripto parası MATIC de %5.9 ile 4. sırada… Borsanın toplam borcunun ise 0 (sıfır) olduğu görülüyor.

Her ay güncellenecek

Borsa aynı zamanda her ay rakamları düzenli olarak güncelleyecek. Kurucu ortaklardan Sumit Gupta da yaptığı açıklamada borsanın kullanıcıların sahip olduğu varlıkları 1’e 1 oranda elinde tuttuğunu, bununla birlikte bu varlıkların üzerinde şirketin kendi fonlarının da olduğunu belirtti.

Şirket Nisan ayında tamamladığı yatırım turunun ardından 2.15 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. Bu yatırım turunda Pantera Capital, Draper Dragon, Polychain Capital, B Capital Group ve Coinbase Ventures gibi şirketler de yer almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl