CoinEx’in 4. yılına panoramik bakış: Geçmiş, bugün ve gelecek

CoinEx sponsorluğunda

Kripto işlem platformları her zaman “güvenlik ve istikrarla desteklenen nihai kullanıcı deneyimi”ne odaklanmıştır. Kripto teknolojilerinin ilerlemesi ve kripto kavramlarının yükselişiyle birlikte kripto işlem platformlarının artık yeni taleplerle karşı karşıya olduğu açıktır. Önümüzdeki aşamada kripto piyasası, kullanıcılara daha iyi kripto hizmetlerinin nasıl sağlanacağına odaklanacak.

Zirvede kurulan CoinEx, ayı döneminde yerini sağlamlaştırdı

CoinEx Aralık 2017’de kurulduğunda, kripto para piyasası zirvedeydi. Borsanın sorunsuz işlem deneyimi sayesinde, CoinEx piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra benzerlerinden ayrışarak tanınan bir “yenilikçi borsa” haline geldi. Yükseliş faktörlerinin yönlendirdiği tüm kripto piyasası gelişmekteyken CoinEx de hızla büyüyordu ve yatırımcılar kripto piyasasına akın ediyordu.

2018’deki ani düşüş dönemi, pek çok kripto projesi için ölümcül oldu ve iddialı CoinEx’e soğuk su etkisi bıraktı. Kriptoların tarihi boyunca, ayı ve boğa piyasaları arasındaki her geçiş hem zorluklar hem de fırsatlar sundu. Bu kripto kışında uyanan CoinEx, fırsatı değerlendirmekte gecikmedi.

Azalan kullanıcı trafiği, elverişsiz politikalar ve düşüş trendleri ile karşı karşıya kalan CoinEx, kendi tecrübeleri üzerinden derinlemesine düşünmeye başladı. Diğer borsalar kısa vadeli kârlar ararken, borsa ekip yönetimi, ürün geliştirme ve işlem hizmetleri açısından değişiklikleri kapsayan uzun vadeli, ihtiyatlı bir geliştirme planı oluşturdu.

Uzun bir ayı döngüsünden geçen CoinEx, artık kullanıcıları ana yapı taşı olarak görüyor. Gerçekçi ilerleme arayışı, borsaya büyümek için daha fazla zaman kazandırdı ve gelecekteki yükselişi için sağlam bir temel oluşturdu.

Ayı ve boğaları geride bırakan CoinEx, değişime öncülük etti

Kripto para piyasasının ilk günlerinde, borsalar arasındaki yarış, kripto para türleri ve kullanıcı trafiği vurgusu taşıyordu. O zamanlar, borsaların net bir gelişim yolu yoktu ve kullanıcılar olgun yatırımcılar olmaktan oldukça uzaktı. Kripto para borsaları için en büyük harcama pazarlamaydı. Boğalar ve ayılar arasındaki geçiş sırasında kullanıcılar olgunlaştı ve borsalar daha net bir yol haritası buldu. Bir zamanlar kapsamlı büyüme modeli, rafine operasyonlarla değiştirildi. Günümüzde kripto para borsaları daha çok kullanıcı deneyimlerine, işlem ekosistemine ve güvenlik sistemine odaklanıyor. Ayrıca, teknoloji yatırımları da ana harcama haline geldi. Bu süreçte CoinEx değişime öncülük etti ve genel trendleri benimsedi.

Kullanıcıların alım satım taleplerini karşılamak ve daha çeşitli bir işlem ekosistemi oluşturmak için CoinEx, spot işlem, marj işlem, vadeli sözleşmeler ve finansal ürünleri kapsayacak şekilde ürün yelpazesini genişletti. Kullanıcılar, çok çeşitli CoinEx ürünleri aracılığıyla, kripto finansında her türlü yenilikçi uygulamayı içeren borsanın tek elden hizmetlerinden yararlanabilirler.

Çoğu kripto para borsası teknolojiye öncelik vermediğinden, maliyetten tasarruf etmek için genellikle aynı demoları kullanırlar. Bu nedenle, bu borsalardaki işlemler gecikme, aksama süresi ve kaymaya tabidir. CoinEx’te bağımsız olarak geliştirilen işlem sistemi, kullanıcıları rahatsız eden işlem sorunlarını giderdi. Hızlı yanıtlar ve verimli etkileşimler ile CoinEx, en üst düzeyde işlem deneyimi sunmaya başladı.

CoinEx, kıyasıya pazar rekabeti sayesinde, kullanıcı deneyiminin en hayati rekabet avantajı olduğunu fark etti. Bu nedenle, yenilikçi ürün ve hizmetleri sürdürmeye devam etti ve işlem deneyimi ve mekanizmasında tekrar tekrar yükseltmeler yaparak, onu piyasadaki en kullanıcı dostu yenilikçi kripto borsalarından biri haline getirdi.

Her zaman ileriye giden CoinEx, CEX’e odaklanarak kapsamlı ekosistemin büyümesi için çabalıyor

Birçok kripto para borsası büyük güvenlik ihlallerinden muzdarip olduğundan güvenlik, borsalar için giderek en önemli öncelik haline geldi. Kullanıcılar için güvenlik ve istikrar, bir borsa seçiminde kilit faktörlerdir. Bu bağlamda CoinEx, her zaman son derece tetikte kaldı ve borsada ilk günden beri sıfır güvenlik ihlali yaşandı.

Platform tabanlı token’lardan türevlere kadar, borsalar birbirleriyle rekabet etmeyi asla bırakmadı. Zamanla, ürünler ve kullanıcı deneyimleri açısından yenilik yarışına alıştılar. Kripto para dünyasını siber uzaya bağlayan trafik merkezi olarak borsalar, bir borsa ekosisteminin başarısını ölçmek için önemli bir gösterge haline gelen kamuya açık zincirlerde yeni bir savaş başlattı.

CoinEx, CoinEx Smart Chian (CSC) ekosistemini oluşturmadan çok önce kamuya açık zincirler için planlar yapmaya başladı. Borsaya göre, CSC’nin kapalı döngü bir değer zinciri yaratması amaçlandı. Bu nedenle, evrensel merkeziyetsizlik hiçbir zaman önceliği olmadı. Bunun yerine, yield farming’i (getiri hasadı) destekleyen DeFi ekosistem uygulama senaryolarına dayalı olarak etkin ve uygun merkeziyetsizliği takip eder. POS+POA konsensüs mekanizmasını benimseyen CSC, ekosistemi içindeki etkileşimlerin hızını iyileştirir ve ağın açıklığını ve şeffaflığını sağlarken blok süresini önemli ölçüde azaltan çıktı kapasitesini artırır.

Kamuya açık zincirler açısından CoinEx olağanüstü bir performans kaydetti. Bir yandan, temel bir blok zinciri altyapısı olan CSC, uzun vadede büyük bir büyüme potansiyeli gösteriyor. Öte yandan, CoinEx, çeşitlendirilmiş varlık geliştirme için daha yenilikçi projeleri çeker ve desteklerken, kendi platform tabanlı belirtecinin değerini artırmak için CSC ekonomisinden yararlanabilir.

Genel eğilimi benimseyen CoinEx, küreselleşmeye doğru bir yola girdi

Kripto teknolojisi artık ülkelerin kalkınmada bir avantaj geliştirmesi için temel teknolojilerden birini temsil ediyor. Belki de kripto gelişiminin itici gücü olarak borsaların şu anki görevi, küresel kripto sektörünün büyümesini daha etkili bir şekilde kolaylaştırmaktır. Küreselleşmek için yola çıkan CoinEx, dünya çapında milyonlarca kullanıcının takdirini kazandı.

Son iki yılda CoinEx, küresel pazarlara odaklandı ve Türkçe, İngilizce, Japonca, Korece, Rusça, Çince vb. dahil olmak üzere birçok dilde destek sağladı. 100’den fazla ülke ve bölgede kullanıcılara sunduğu güvenli, güvenilir kripto işlem hizmetleri aracılığıyla borsa, küresel kullanıcıların hızlı dolaşımdan ve varlıkların güvenli işlemlerinden yararlanmalarını sağlar.

Günümüzün küreselleşmiş kripto para piyasasında, CoinEx’in sıkı çalışması meyvesini veriyor. Her zaman kullanıcıları ilk sıraya koyan borsa, yalnızca pazarlamada sağlam bir temel oluşturmakla kalmadı, aynı zamanda belirli kripto segmentlerine odaklandı ve küresel bir işletme ekosistemi yarattı. “Roma bir günde kurulmadı”. Dört yıllık kripto serüveni boyunca CoinEx, birinci sınıf, güvenli varlık hizmetleri sunarken ve sağlam bir kripto ekosistemi kurarken ilerlemeye devam edecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl