CoinEx’ten vadeli işlemlerde verimliliği artıracak yeni özellik

CoinEx sponsorluğunda

Kripto para piyasasında işlem yapanlar, kısa süreli iniş ve çıkışlara aşinadır. Kâr almayı ve zararı durmayı bilmeyenlerse dezavantajlı konumdadır.

Artık CoinEx‘teki sürekli vadeli işlem kontratlarında “Take-Profit (Kârı Al) ve Stop-Loss (Zararı Durdur)” ile kullanıcılar, önceden tetikleyici fiyat belirleyebilir. Böylece varlığın değeri, önceden belirlenen seviyeye ulaştığında sistem otomatik olarak tetiklenir ve “Take-Profit” veya “Stop-Loss” özelliği, pozisyonları önceden belirlenen fiyat ile tutara göre tasfiye eder.

Böyle bir işlevin son derece volatil olan kripto para piyasasında yararı büyüktür: Kaybı zamanında durdurmak, kullanıcıların kayıplara karşı korunmasına ve risklerin daha fazla büyümesini önlemesine yardımcı olurken zamanında kâr almak da kârları korumaya ve ek kayıpları önlemeye olanak tanır.

Bir başka açıdan, “Kârı Al ve Zararı Durdur” yardımı ile CoinEx kullanıcıları, sürekli vadeli işlem sözleşmelerinde stratejilerini daha iyi ayarlayabilir ve kâr elde etmeyi kolaylaştırırlar. Ayrıca bu işlevin kullanıma sunulması, CoinEx’in sürekli işlem sözleşmesi mekanizmalarının tasarımında ve finansal türev araçların benimsenmesinde küresel liderliğini de açığa çıkarıyor. Yeni özellik ile borsa, artık kullanıcılar için sürekli işlem sözleşmeleri alım satımında daha iyi hizmet sağlayabilir.

Özellik nasıl etkinleştirilir?

28 Ekim 2021’de CoinEx’in web sitesinde kullanıma açılan “Take-Profit & Stop-Loss” özelliğini açmak için sözleşmeli işlem sayfasında “Mevcut Varlıklar” seçeneğine tıklamak gerekiyor. Aynı anda veya ayrı olarak Take-Profit ya da Stop-Loss fonksiyonları etkinleştirilebilir.

  1. Sadece tüm pozisyonlar için “Take-Profit & Stop-Loss” kullanılabilir. Take-Profit ve Stop-Loss tetiklendiğinde pozisyon ekleseniz veya düşürseniz bile, fiyat tetiklendiğinde tüm pozisyonlar kapatılacaktır.

CoinEx, kripto varlık işlemlerinde kullanıcılarına kapsamlı risk kontrolüne dayalı daha fazla hizmet sunmaya, ayrıcalıklı ürün özellikleri ve devamlı güncellenen işlem sistemi sağlamaya devam edecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl